Без незалежної інституції можуть бути розморожені активи Януковича за кордоном, – Каленюк

???????????????????????????????????????????????????????Є небезпека, що активи екс-президента Віктора Януковича та його найближчого оточення, які заморожені в країнах Західної Європи, можуть бути розморожені

Таку думку висловила виконавчий директор «Центру протидії корупції» Дар’я Каленюк під час презентації концепції та роботи Національного Антикорупційного Бюро, повідомляє журналіст «Ні корупції!»

Вона вважає, що це може статися, якщо українська сторона не збере докази і не розслідує фінансові злочини вже минулої влади.

Дар'я Каленюк звернула увагу на той факт, що згідно з журналістськими розслідуваннями українська влада не справляється з тим, щоб розслідувати злочини вже попередньої влади.

Вона навела кілька прикладів. «Центр протидії корупції» назбирав достатньо доказів про фінансові махінації голови парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова. Докази були направлені в МВС, прокуратуру, СБУ.

«В кінці кінців справа була порушена в якомусь із відділів МВС», - відзначила Дар’я Каленюк, додавши, що в країні нема координації між правоохоронними структурами.

Вона також згадала «вишки Бойко», де держава втратила близько 150 млн. доларів, але позитивних результатів по цій справі так і нема.

На думку Каленюк, активи екс-президента Віктора Януковича та його оточення за кордоном (більше 1 мільярда доларів) можуть бути розморожені, якщо не буде нормальної, стабільної, незалежної  інституції, яка може координувати між різними правоохоронними органами свою діяльність. Ситуацію може змінити  Національне Антикорупційне Бюро (НАБ).

«Що важливо НАБ буде мати можливість проводити оперативно пошукову діяльність», - додала Каленюк.

Як повідомлялося, 8 вересня була презентована концепція та робота Національного Антикорупційного Бюро.

Нагадаємо, 22 серпня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив проект Закону «Про Національне антикорупційне бюро України».

Проект закону про створення такого бюро був розроблений спільно Мінюстом та експертами “Реанімаційного пакету реформ”, схвалений Урядом і після доопрацювання в АП внесений Президентом на розгляд Ради як невідкладний.