Людина, яку боятимуться vip-корупціонери, буде «під мікроскопом» (ІНФОГРАФІКА)

stop-corruptionНаціональне Антикорупційне Бюро (НАБ) повинно стати спеціалізованим правоохоронним органом, який займатиметься боротьбою з корупцією виключно серед вищих держслужбовців (1 та 2 рангів), міністрів, депутатів, суддів, керівників великих державних підприємств (приватного бізнесу НАБ не буде торкатися).

Про це сьогодні, 8 вересня, розповів представник Адміністрації Президента України Олександр Данилюк під час презентації концепції та роботи Національного Антикорупційного Бюро, повідомляє журналіст «Ні корупціі!».

На презентації відзначалося, що НАБ буде спеціалізуватися виключно на вищій посадовій корупції. Прозорість Бюро буде забезпечуватися обранням голови НАБ шляхом публікації інформації щодо всіх претендентів на офіційній сторінці Бюро та відкритими співбесідами з фіналістами, яке відбуватиметься в режимі online. Строк повноважень директора бюро - 7 років і він не може бути переобраний.

Голова Бюро буде звітувати перед Радою громадського контролю. Члени Ради матимуть повноваження зсередини контролювати діяльність бюро.

Голову Бюро призначатиме комісія з 9 чоловік: 3 - від Кабміну, 3 - від Адміністрації президента та 3 - від Верховної Ради.

У співробітників Бюро будуть високі зарплати (у голови близько 60 тис. грн. на місяць, у слідчого – близько 18 тис. грн.) Кожного з них перевірятимуть на поліграфі, що буде унеможливлювати потрапляння до НАБ корумпованих чиновників.

Крім того, як зазначалося на презентації НАБ, його створення – зобов’язання України перед МВФ та ЄС.

Передбачається, що на початковому етапі в Бюро буде працювати близько 150 чоловік, а граничний штат НАБ – 700 співробітників.

2

«Спочатку ми писали в законопроекті, що всі повинні бути з погонами. Але ми зрозуміли, що більшість повинна бути цивільними, і лише 200 співробітників – з погонами та зброєю. Якщо буде затримуватися високопосадовець, то ці 200 осіб братимуть участь в затриманні. Залежно від посад, на які претендуватимуть цивільні і повинен бути досвід їх роботи в тій, чи іншій сфері. На деякі посади від них буде необхідна тільки вища освіта. Ми активно будемо залучати в бюро молодих людей, незаплямованих корупцією", – поінформував Данилюк.

З технічних причин законопроект про НАБ ще не зареєстрований. Нардеп від УДАРу Віктор Чумак впевнений, що це станеться сьогодні-завтра, у четвер він буде розглянутий на парламентському комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією ВР, а 16 вересня, на його думку, парламентарі уже зможуть голосувати в першому читанні.

«Не можна допустити, щоб Україна стратила третій транш МВФ через зволікання з реєстрацією, – стверджує Даря Каленюк, виконавчий директор «Центру протидії корупції». – Законопроект має бути в залі вже 16 вересня і якщо цього не буде зроблено, то політична відповідальність за це лежатиме на парламенті та його голові», – додала вона, чиї слова цитує «Центр протидії корупції!»

За словами Віктора Чумака, під час голосування можна буде побачити, хто в раді корупціонер. Тобто, хто не буде голосувати – той і корупціонер. Хоча, нардеп вважає, що перед парламентськими виборами напевно більшість нардепів проголосує за законопроект, щоб показати народу, що вони дійсно за серйозну боротьбу з корупцією.

За приблизними підрахунками Віктора Чумаки, забезпечення НАБ може коштувати 20-30 млн. на рік.

Цікаво, що в ст.. 35 законопроекту «Моніторинг способу життя працівників Національного бюро зазначається»: «Підрозділи внутрішнього контролю здійснюють моніторинг способу життя працівників НАБ з метою встановлення відповідності рівня життя працівника майну і доходам цього працівника та його членів сім’ї згадно з декларацією про майно…»

Як повідомлялося, 22 серпня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив проект Закону «Про Національне антикорупційне бюро України».

Проект закону про створення такого бюро був розроблений спільно Мінюстом та експертами "Реанімаційного пакету реформ", схвалений Урядом і після доопрацювання в АП внесений Президентом на розгляд Ради як невідкладний.