У Києві частина «знищеної» після команди Кличка стихійної торгівлі повернулася

Фото Олексія Давиденка

Фото Олексія Давиденка

Ларьки, які показово прибрали з-під метро "Арсенальна" 5 серпня, повернулися на звичні  місця і спокійно продовжують торгівлю, пише «Українська правда. Київ»

Зокрема, під метро стоять пересувні кав’ярні, намети з різними товарами, МАФи на відстані 10 метрів від входу до підземки.

Також процвітає торгівля на сходах підземного переходу на площі. Там спокійно торгують смаколиками, тапками, вишиванками та іншим.

На тому, що торговці повернулись і продовжують незаконно працювати, наголосив і екс-депутат Київради від "УДАРу" Олексій Давиденко.

"Пам’ятаю, всього кілька тижнів тому по команді мера Кличка метро "Арсенальна" очистили від стихійної торгівлі. Сьогодні у неділю все знову заставлено незаконною пересувною торгівлею", - написав Давиденко у Facebook.

Ван наголосив, що це пряма відповідальність і провина голови адміністрації Печерського району і начальника районної міліції.

"Або вони не контролюють ситуацію в районі, або вони в долі і кришують цей бізнес, підставляючи мера Києва", - підсумував Давиденко.

Як відомо, 5 серпня на той час голова Печерського району Геннадій Кривошея прозвітував у Facebook, що метро "Арсенальная" очистили від ларьків.

Після призначення мером столиці Кличко заявив, що хаотична торгівля має бути припинена, а ті, хто "кришує" такий бізнес – покарані.

Згодом мер Києва заявив, що ларьки у столиці кришує міліція, прокуратура та районні чиновники.

У свою чергу голова КМДА Володимир Бондаренко відзначив, що народні депутати від партії "УДАР" мають по 500 і більше кіосків у столиці.

Також Києві здійснили рейдерський напад на кафе-бар Fazenda bar, що на вулиці Воровського, 2-б. За словами на той час першого заступника голови Шевченківської райдержадміністрації Іллі Сагайдака, це була особиста вказівка мера.

Водночас наразі боротьба Кличка з "МАФовим бізнесом" не досить ефективна: ті кіоски, які прибрали з центру столиці, спокійно переїхали на водні об'єкти міста і продовжують працювати.

За словами екс-депутата Київради Олексія Давиденка, власники столичних ларьків щомісячно сплачують близько 5 мільйонів доларів у кишені прокурорів і міліціонерів, які їх "кришують".

Після цього Кличко заявив, що має намір вивести з тіні кошти, які власники кіосків сплачують у кишені прокурорам і міліціонерам за "кришування".

На початку серпня влада прозвітувала, що біля метро "Чернігівська" вже немає кіосків, однак станом на 5 серпня неподалік від входу до метро жваво кипіла торгівля з наметів і столів.

16 серпня Печерську РДА очолив Сергій Мартинчук.