Камери і ноутбуки з виборів-2012 передали місцевим владам. Як їх використовують?

комплекси відеоспостереження. вибори 2014

bizonetraders.trustpass.alibaba.com

Ще у квітні 2014 року я в "Ні корупції" писала про незадіяні більш як 30 тисяч комплексів відеоспостереження (камери, ноутбуки), які були закуплені для парламентських виборів 2012 року.

Так от. Нещодавно їх передали у розпорядження місцевої влади, і та має вирішити, куди техніку подіти.

Адже до того два роки техніка недоторканно лежала десь у приміщеннях місцевих адміністрацій.

Настав наразі час слідкувати за тим, аби ті камери і ноутбуки не зникли або їх не «пішли» неправильним шляхом.

Як ви пригадуєте, тоді на цю разову (бо законом було передбачено спостереження тільки за тими виборами і усе) забавку з програмно-апаратними комплексами системи відеоспостереження, відеозапису та трансляції під час виборів 2012 року було витрачено майже мільярд бюджетних гривень. Після 2012 року камери та ноутбуки засіли в обласних адміністраціям мертвим багажем. Використовувати їх не було змоги, бо не було відповідних рішень центральних органів влади.

Добре, що після масових звернень громадських організацій, облдержадміністрацій з усіх куточків країни 23 червня Центральна виборча комісія вирішує "погодити використання програмно-апаратних комплексів системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення для потреб органів ведення та регіональних органів адміністрування Державного реєстру виборців Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській обласним, Київській міській державним адміністраціям у кількості згідно з розрахунками після укладення додаткових угод до договорів про безоплатне відповідальне зберігання програмно-апаратних комплексів системи відеоспостереження щодо умов використання таких комплексів".

Після публікації до мене телефонували з місцевих адміністрацій, місцевих рад з різних куточків країни й розпитували про саму процедуру. Зокрема, з Нової Каховки цікавились, як це одному районному відділу веденню реєстру виборців дістануться ВСІ ноутбуки, які були закуплені в районі на виборчі дільниці.

Тому я написала запит до Центральної виборчої комісії, аби нам всім роз’яснили, яким же чином будуть розподілятись ті комплекси.

У відповіді ЦВК йдеться, що після завершення роботи системи відеоспостереження зберігання програмно-апаратних комплексів забезпечується відповідно Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями на підставі укладених із Центральною виборчою комісією договорів про безоплатне відповідальне їх зберігання. Використовувати програмно-апаратні комплекси системи відеоспостереження можуть Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні. Київська та Севастопольська міські державні адміністрації за погодженням із Центральною виборчою комісією.

Так, за результатом розгляду звернення Херсонської обласної державної адміністрації Центральна виборча комісія постановою погодила використання ОДА шести програмно-апаратних комплексів системи відеоспостереження.

Також згаданою мною вже вище постановою Центральної виборчої комісії від 23 червня 2014 року погоджено використання 1 957 програмно-апаратних комплексів системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення для потреб органів ведення та регіональних органів адміністрування Державного реєстру виборців обласним, Київській міській державним адміністраціям.

Водночас, як йдеться у відповіді ЦВК, враховуючи, що Законом України "Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, іншими нормативно-правовими актами не передбачено повторного використання системи відеоспостереження під час проведення будь-яких інших виборів або референдумів в Україні, численні звернення обласних державних адміністрацій щодо передачі програмно-апаратних комплексів для потреб регіонів та з метою забезпечення ефективного використання державного майна, погодження Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Фонду державного майна України, постановою Центральної виборчої комісії від 9 липня 2014 року прийнято рішення передати зі сфери управління Комісії до сфери управління обласних та Київської міської державних адміністрацій 28 179 програмно-апаратних комплексів та обладнання системи відеоспостереження.

Іншими словами, на сьогодні зі сфери управління Комісії до сфери управління 19 обласних державних адміністрацій передано 19 443 програмно-апаратні комплекси системи відеоспостереження.

Отож, із дати підписання акта приймання-передачі обласні державні адміністрації отримали право на управління зазначеним майном.

Тому активістам, блогерам, журналістам варто зараз прискіпливо слідкувати за «переміщенням» цих комплексів, аби вони втрапили за призначенням. Адже, як відомо, є тисячі шкіл, які потребують комп’ютерів, я вже не кажу про бібліотеки та інші бюджетні заклади (особливо в сільській місцевості).