Українців закликали на 16 вересня під ВР вичавити з депутатів люстраційний закон

Під Верховною Радою раннього четверга протестували близько тисячі активістів, які нагадали парламентарям важливість прийняття люстраційного законопроекту "Про очищення влади".

До акції приєднались 18 бійців ніжинського батальйону "ОУН", активісти "Правого сектору", Автомайдану та новоствореної політичної партії "Воля".

Голова люстраційного Комітету Єгор Соболєв заявив, що очільник Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Давид Жванія саботує розгляд поправок до проекту Закону.

_DSC3964

_DSC3967

_DSC3974

_DSC3999

_DSC4029

_DSC4041

_DSC4045

_DSC4055

_DSC4060

_DSC4071

_DSC40515

"Якщо його винести зараз, то це буде голосування з порушенням. Я думаю, вони (народні депутати - "Ні корупції!") на це спеціально розраховують, що ми ухвалимо закон, а потім вони підуть у суд, і будь-який суддя скаже: "Так вони нечесно законопроект ухвалили" і скасує його", - каже Єгор Соболєв.

Друга причина, через яку не можна ставити на голосування документ зараз, - це закритість засідання Верховної Ради у четвер:

"Через Гелетея (Валерій Гелетей, міністр оборони України - "Ні корупції!") депутати роблять закрите засідання. Це означає, ми не дізнаємось, що там відбувалось. І якщо навіть, не дай Боже, закон провалиться, то ми не побачимо, кого з деутатів у цьому звинувачувати. Тому вчора вночі ми прийняли рішення - вимагати у парламенті ухвалення законопроекту на 16 вересня. Що буде 16 вересня? У цей день парламент збереться для голосування за Угоду про Асоціацію з Європейським союзом. Це означає, що засідання буде точно відкритим. Це означає, що збереться максимальна кількість депутатів, бо вони захочуть показати, що вони за європейський вибір. І ми їм скажемо, що у Майдану було дві головні вимоги - європейський вибір і люстрація. Голосуйте за них одночасно", - пояснює голова люстраційного Комітету.

За регламентом парламенту комітету дається два тижні на розгляд поправок. Якщо комітет саботує розгляд поправок, то парламент без порушень може голосувати за закон сам. Станом на 16 вересня ці два тижні вичерпуются.

Микола Мирний для "Ні корупції!"