Селищний голова Ружина “погорів” на сміттєвозі від ПП “Валява”

Сміттєвоз на ВолиніСелищного голову смт Ружин на Житомирщині підозрюють у корупції.

Установлено, що у серпні 2013року, за результатами відкритих торгів з придбання за бюджетні кошти спецавтомобіля, між селищною радою та ПП «Валява» укладено договір на закупівлю вантажного автомобіля-сміттєвоза за ціною майже 400 тис грн.

Відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства, попередня оплата за автомобіль здійснюється у розмірі 30% від його вартості, остаточна – протягом 10 робочих днів з моменту приймання-передачі товару.
Однак селищний голова, грубо порушивши умови договору та вимоги законодавства України, вже через місяць – у вересні того ж року, розпорядився перерахувати на банківський рахунок приватного підприємства повну вартість спецавтомобіля.
У подальшому організував виготовлення фіктивних документів про передачу селищній раді вантажного автомобіля – сміттєвоза для транспортування твердих побутових відходів, хоча фактично його не поставлено й дотепер.
Селищним головою смт Ружин з 2006 року є Жарський Віталій Іванович, який двічі обирався на свою посаду.
Ухвалами слідчого судді державного посадовця (4 категорія) відсторонено від посади, накладено арешт на приватний будинок та обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.
Як з"ясував "Ні корупції!", сміттєвози  від ПП "Валява"  мають дивну властивість безслідно зникати не лише на Житомирщині.   Про подібну історію на Волині писала 13 лютого цього року газета  Під прицілом.

"Держфінінспектори Володимир-Волинської об’єднаної держфінінспекції під час позапланової перевірки державних закупівель у ремонтному житлово-комунальному підприємстві №2 міста Ковель (далі –РЖКП №2) встановили нестачу автомобіля вантажного ГАЗ-3309, - повідомляє прес-служба відомства.

З’ясувалося, що РЖКП №2, відповідно до річного плану закупівлі на 2013 рік, придбало (за процедурою відкриті торги) вантажного сміттєвоза ГАЗ-3309. Комітет конкурсних торгів оцінив три пропозиції. За результатами оцінки, пропозиція ПП «Валява» з поставки автомобіля вартістю 325,2 тисячі гривень була визнана найкращою та акцептованою.

Відповідно до договору, ПП «Валява» протягом 30 календарних днів із дня надходження коштів, як попередньої оплати, зобов’язувалось здійснити передачу товару, а РЖКП №2 на підставі рахунку-фактури протягом 10 робочих днів із моменту приймання-передачі зобов'язувалось здійснити остаточний розрахунок.

На перший погляд, усе правильно – умови договору виконані, первинні бухгалтерські документи щодо приймання-передачі автомобіля наявні. Однак обстеженням не підтвердило фактичну наявність автомобіля ГАЗ-3309, тобто встановило його нестачу.

Зустрічна звірка в ПП «Валява» підтвердила факт отримання коштів від РЖКП №2 в сумі 325,2 тисячі гривень у серпні 2013 року, реалізацію автомобіля-сміттєвоза ГАЗ-3309 та відсутність у розрахунках із РЖКП №2 заборгованості.

Колишній начальник РЖКП №2 підтвердив виконання ПП «Валява» всіх договірних зобов’язань та прийняття автомобіля відповідно до акта приймання-передачі і видаткової накладної.

На 4 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за статтею 164-14 КУпАП, які направлені до суду. Матеріали перевірки передані до Ковельської міжрайонної прокуратури та вживаються заходи з відшкодування завданих збитків".