Журналіст розповів, як на комітеті ВР не змогли розглянути два антикорупційних законопроекти

Фото Сергія Андрушка

Фото Сергія Андрушка

Вчора, 3 вересня, на парламентському комітеті з питань державного будівництва не змогли розглянути законопроект щодо прозорості фінансування політичних партій та передвиборчої агітації, та законопроект, який називають люстраційним "Про очищення влади"

Про це в своєму блозі на «Українській правді» написав журналіст Сергій Андрушко.

«Чому так і не розглянули? Про це я запитав у голови цього комітету, колишнього депутата з фракції Партії регіонів, а після втечі Януковича – позафракційного Давида Жванії. Його гнівна реакція застала мене зненацька. Замість того, щоб відповідати по суті на запитання, очільник комітету почав виганяти журналіста з кімнати

 
Ви зараз знаходитеся на засіданні комітету, будь ласка, вийдіть звідси (Жванія)

Чи пов'язано це з вашою позицією, як колишнього регіонала? (журналіст)

Я ніколи не був регіоналом, вийдіть звідси. Вийдіть з комітету я сказав (Жванія)», - написав журналіст

Він також нписав, що запитання голові Комітету поставив перед початком засідання комітету.

«Іронія ситуації полягає ще й в тому, що комітет цього дня так і не розпочав своєї роботи. Більша частина народних депутатів просто не прийшли. Згодом на засідання, яке так і не розпочалося, прийшли інші журналісти, після чого настрій в очільника комітету змінився і він уже не протестував проти їхнього перебування», - уточнив Сергій Андрушко.

Він також написав, що журналіст Сергій Лещенко помітив, через яких депутатів засідання комітету так і не відбулося.

Отже, не прийшли 4 регіонали: Анатолій Близнюк, Дмитро Добкін, Євген Карташов і Олександр Дудка, 2 екс-регіонали: Олег Парасків і Володимир Пехов, 2 депутати комуністи: Олег Буховець та Ольга Михайленко, 1 ударівець Ростислав Павленко і 1 предствник "Батьківщини" Микола Федорук.

Результат – комітет не розглянув нагальних питань. Свободівець Юрій Бублик назвав це саботажем.

 
«Можна припустити, що закон про прозоре фінансування політичних партій не дуже популярний серед народних депутатів. Оприлюднювати імена своїх спонсорів вони не бажають. Далі народним депутатам буде все складніше пояснювати причину відсутності бажання у них обговорювати суспільно важливі законопроекти та не голосувати за них. Попереду – народна люстрація кандидатів у депутати – вибори», - додав журналіст.

13 травня парламентський комітет з питань державного будівництва отримав на розгляд законопроект щодо прозорості фінансування політичних партій та передвиборчої агітації. Його автори – тоді ще народний депутат Петро Порошенко, екс-очільник фракції "Удар" Віталій Кличко, керівник "Свободи" Олег Тягнибок, депутати з "Батьківщини" Сергій Соболєв та Андрій Шевченко. Головна ідея законопроекту – громадяни України повинні знати, хто дає гроші кандидатам у народні депутати ще за тиждень до виборів. Така інформація мала б бути у відкритому доступі напередодні виборів. Так само, цей законопроект передбачав детальний звіт кандидатів та партій щодо їхніх спонсорів після виборів.