Переговорники розповіли, як добиватися звільнення полонених в зоні АТО

Фото: Українська правда

Фото: Українська правда

Для отримання максимуму шансів для звільнення полонених в зоні АТО, їх родичі повинні подати заяву про зникнення людини в СБУ, а номер цієї заяви — в Центр звільнення полонених.

Про це йдеться в повідомленні Центру на Facebook.

Також переговорники радять не виконувати вимоги терористів, наприклад — про звернення до журналістів, піднятті шуму, розповсюдженні заяви і т.д.

"Чим більше ви будете виконувати ці вимоги і чим більше звертатися в пресу — тим примарнішими стають надії на швидке визволення ваших друзів і родичів", — попереджає Центр звільнення полонених.

Автори повідомлення також описали список дій, необхідних для початку переговорів про звільнення полоненого. Зокрема, його родичі, дізнавшись про захоплення людини, повинні направити на електронну пошту Центру centrosvobplen@ukr.net (не особистим повідомленням в Facebook) наступні дані:

1. Повні ПІБ зниклого (що у полон)

2. Число-місяць-рік народження (хоча б рік)

3. Де проживає (село/місто і область достатньо)

4. Статус зниклого (полоненого) — військовий, цивільний, волонтер і т.д.

4.1. Якщо військовий — звання, посада, частина (досить номер бригади або назва добровольчого загону). Якщо мова йде про добровольців або Нацгвардії — потрібно писати в ПП в Facebook або на е-мейл

5. Дата, коли пропав (потрапив у полон)

6. Де пропав або потрапив в полон

7. За яких обставин пропав або потрапив в полон

8. Чи були дзвінки "з того боку"

9. Номер і дату вхідної заяви в СБУ про зникнення людини

10. Контактні телефони родичів

Всі родичі зниклого також повинні бути попереджені, що їм можуть подзвонити викрадачі. Якщо вони подзвонять, співробітники Центру рекомендують обов'язково переконатися, чи жива зникла людина, попросивши дати їй трубку, і обов'язково з'ясувати, де саме вона знаходиться.

"З урахуванням того, що в зоні АТО маса польових командирів, які один одному не підкоряються, ключове питання — це визначення місця, де тримають полоненого. Як тільки місце утримання полоненого визначено — ми розуміємо з ким проводити переговори про звільнення", — пояснили в Центрі.

Співробітники центру також повідомили, що через великий обсяг роботи не завжди мають можливість відповідати родичам на повідомлення, але це не означає, що заяву не прийнято.

"На ті листи та повідомлення, на які немає відповіді — це означає, що інформація про даних людей в нашій базі даних вже є. У нас просто не вистачає зараз часу на відповіді", — йдеться в повідомленні.

«Українська правда»