МЗС: РФ перейшла до відкритого збройного вторгнення на територію України

Фото liga.net

Фото liga.net

РФ перейшла до відкритого збройного вторгнення на територію України. Про це заявив спікер МЗС Євген Перебийніс, передає «Тиждень»

"Упродовж останнього тижня ситуація на сході України кардинально змінилася. РФ від прихованої війни перейшла до відкритого збройного вторгнення на територію України", - сказав він.

Речник поінформував, що на території України діє не менше ніж чотири батальйонно-тактичні групи Збройних сил РФ.

"Ми розцінюємо це як зухвалий акт агресії. У цій ситуації Україна вживатиме всіх заходів для реалізації свого невід'ємного права на самооборону, зокрема, відповідно до ст. 51 Статуту ООН", - наголосив він.

У цих умовах, за словами дипломата, Україна розраховує, що міжнародна демократична спільнота надасть Українській державі ефективну допомогу для відсічі російської агресії.

"Своїми діями Росія намагається дестабілізувати не лише Україну, а й увесь регіон. Україна вже де-факто стала майданчиком зіткнення між Заходом і Сходом, на кону якого - майбутнє демократії та безпеки на європейському континенті", - сказав Перебийніс.

Він зазначив, що російські військові надалі обстрілюють блокпости сил АТО, міста та цивільний транспорт, українська сторона продовжує фіксувати випадки вторгнення у свій повітряний простір, у східному регіоні спостерігається накопичення бронетехніки та артилерії ЗС РФ.

"У зв'язку з цим МЗС України висловило черговий протест російській стороні", - сказав він, додавши, що було направлено ноту з приводу грубого порушення Росією норм і принципів міжнародного права.

Як відомо, 28 серпня Порошенко заявив про факт перебування на території України російських військ.

Тим часом, НАТО оприлюднило нові супутникові знімки, які свідчать про перебування в Україні російських військ. За даними з альянсу, може йтися щонайменше про тисячу російських військових.

Згодом військове вторгнення РФ обговорили під час екстренного засідання Ради безпеки ООН. З-поміж іншого, заступник генсека Організації Об'єднаних Націй з політичних питань Джеффрі Фелтман заявив про визнання порушення міжнародного права Росією у разі підтвердження інформації про вторгнення російських військ в Україну.