В КМДА розповіли, як розкрадали гроші при Попову

Фото: administr-law.org.ua

Фото: administr-law.org.ua

За результатами внутрішніх аудитів діяльності підрозділів Київської міськдержадміністрації та комунальних підприємств виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 35,4 млн грн.

Про це повідомляється у довідці, підготованій для розгляду на апаратній нараді у міського голови. Вона опублікована на сайті КМДА, пишуть «Наші гроші»

Найбільші збитки припали на закупівлі, проведені без тендерів або з порушенням законодавства, – 16,9 млн грн.

Серед інших проблемних питань вказано встановлення завищеного допустимого рівня цін на закупівлю паливо-мастильних матеріалів КП «Київпастранс» – 18 млн грн. та іншими структурами на менші суми.

«Київський метрополітен» використовував тендерні процедури для легалізації завищених цін, зокрема через здійснення закупівель у посередників. Електродвигуни для ескалаторів були придбані у посередника ТОВ «Вагон трейд», а не в офіційного представника єдиного виробника в Києві ТОВ «Електронмаш» в два рази дорожче, або на 1,5 млн грн.

КП «Фармація» постачала до лікарень Києва лікарські засоби за цінами вищими, ніж у інших постачальників, що призвело у 2013-2014 роках до зайвого витрачання 1,6 млн грн. При цьому «Фармація» у цей період відрахувала до бюджету Києва лише половину цього прибутку.

Управління освіти Печерської РДА врахувало по документам встановлення у закладах енергозберігаючого скла, тоді як було встановлено звичайне. Це призвело до завищення вартості ремонтів на 0,5 млн грн.

«Київреклама» з 21 травня 2010 по 30 вересня 2012 року неефективно витратила 4,8 млн грн. внаслідок оренди приміщення по ціні вищій, ніж ринкова, та площею більшою, ніж потрібно.

Також «Київреклама» у 2012 році не виконало план по доходах на 8,8 млн грн. та мало заборгованість перед бюджетом у розмірі 80 млн грн. Однак компанія тоді перевищила видатки по заробітній платі на 2,1 млн грн. (39%), та виплатила премій своїм керівникам на 167 тис грн. «При чому заробітна плата працівників постійно зростає незалежно від показників фінансово-господарської діяльності підприємства та становить найбільший рівень серед комунальних підприємств Києва», вказано у довідці.

Значні збитки припали на операції з річковим піском. Через відсутність контролю з боку Департаменту культури КМДА пісок на 3,7 млн грн. було видобуто понад потребу, необхідну для благоустрою воднолижного стадіону та підсипки міських пляжів КП «Плесо». При цьому «Плесо» зайво витратило 0,4 млн грн. на закупівлю річкового піску у ТОВ «Українська гідромеханізація», який згідно проекту благоустрою воднолижного стадіону мав бути поставлений безплатно.

За результатами аудитів звільнено чотирьох керівників – Управління освіти Деснянської РДА, КП «Київський метрополітен», КП «Фармація», КП «Київреклама». Матеріали ще чотирьох долучено до кримінальних проваджень по Управлінню освіти Печерської РДА, КП «Спецжитлофонд», Департаменту культури та «Київському метрополітену».