На Харківщині виявили факти незаконного видобування газу більш ніж на 10 млн грн

фото з сайту Генеральної прокуратури

фото з сайту Генеральної прокуратури

За фактом незаконного видобування газу Харківською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері розпочато кримінальне ч. 2 ст. 364-1 КК України (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки).

Про це повідомляється на сайті Генпрокуратури

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Олег Кващук, підстави для внесення даних до ЄРДР були виявлені під час перевірки додержання вимог законодавства у галузі гірничих відносин.

Службові особи філії газопромислового управління

з жовтня 2011 року дотепер видобували природний газ за відсутності акту гірничого відводу.

Загалом незаконно видобуто та реалізовано 3 млн куб м газу. Збитки від такої діяльності сягнули понад 10,5 млн грн.

Наразі досудове слідство триває.

Нагадаємо, це вже друге кримінальне провадження за фактом «оборудок» з видобутком блакитного палива. На початку серпня прокуратурою області розпочато досудове розслідування за аналогічною статтею. Тоді також у рамках прокурорської перевірки було встановлено, що службовими особами товариства з обмеженою відповідальністю у період з серпня по листопад 2012 року за відсутності необхідної дозвільної документації (акту гірничого відводу) здійснено видобування та реалізацію 2,97 млн куб м природного газу. Сума збитків склала понад 10 млн грн.