Сквира втрачає понад півмільйона гривень через халатність міської влади

Сквира табличка 1Громадськість вже давно визначила, що «рейдерство» в Україні за останні роки набуло форм економічного піратства. За інформацією, зазначеною на сайті Міністерства внутрішніх справ України,  "рейдерство" — це силове захоплення спірних підприємств, у тому числі на виконання відповідних судових рішень на користь тих чи інших власників".

У цьому реченні я особливу увагу хочу звернути на фразу «на виконання відповідних судових рішень». Тобто, в більшості випадків як правило проплачені, несправедливі судові рішення слугували тим інструментом, який відкривав можливості рейдерам для захоплення підприємств, земельних угідь, комунального майна, тощо.

У нашому випадку я викладу хронологію подій, які розгортались навколо захоплення комунального приміщення, що  належить Сквирській міській раді.

У 2008 році на той час сквирський міський голова Валерій Скочко пролобіював продаж фактично за копійки комунального приміщення в центрі міста Сквира. Відповідне приміщення захотіла придбати мешканка міста Тетяна Музика, яка на той момент його орендувала. Підконтрольні місцевій владі та  безвідповідальні депутати Сквирської міської ради проголосували за відповідне рішення.

_20140823_22573208

Проте частина депутатського корпусу, яка розуміла, що зазначена оборудка є незаконною та несе за собою великі бюджетні втрати,  оскаржила це рішення в прокуратурі та спромоглась провести скасування відповідного рішення вже на наступному пленарному засіданні сесії Сквирської міської ради.

_20140823_22555404

Проте, як з’ясувалось, Тетяна Музика не полишила бажання «фактично задарма» забрати відповідне приміщення.

І ось, через 5 років після скасування Рішення Сквирської міської ради про продаж вищезазначеного приміщення, «тишком-нишком» виникає судове рішення, яким Тетяна Музика знову забирає приміщення, на яке вона поклала око ще 5 років тому!

_20140823_22051801

Цікавим є той факт, що Сквирський міський голова ще й досі не озвучив громаді та депутатському корпусу інформацію про те, що місто втратило комунальне приміщення в центрі,  ринкова вартість якого за оцінками експертів коливається в межах 500 000 (пів мільйона) гривень. Скажу більше, в судовому засіданні Сквирську міську раду повинні були представляти юристи, проте їх на засіданні не було, тобто, сквирський міський голова з якихось причин проігнорував судове засідання, на якому вирішувалась доля майна, що належить територіальній громаді, і продаж якого на аукціоні могло принести до місцевої скарбниці велику суму грошей. Незрозуміло чому, Сквирська міська влада не оскаржила це рішення в апеляційній інстанції, хоча мала на це право та навіть зобов’язана була це зробити в інтересах громади.

Непрямим підтвердженням того, що міська влада є причетною до втрати цього приміщення та приховує інформацію про цю оборудку,  є переписка громадян, міста які захотіли дізнатися більше про вищезазначені факти.

З відповідним запитом до міської влади звернувся мешканець міста.

_20140823_22120209

Але отримує відповідь (травень 2014 року) за зразком «І я не я, і хата не моя»! І це через три місяці після винесення судового рішення вони пишуть що справа ще розглядається в суді???

Нагадаю, судове рішення датоване 13-им березня 2014 року, але станом на сьогодні чомусь навіть відсутнє в реєстрі судових рішень?

_20140823_22073907

Також була отримана інформація, що Музика Т.В. ще в березні перерахувала на рахунки Сквирської міської ради (Комунального підприємства) близько 40 000 (сорок тисяч) гривень,  для підтвердження покупки вищезазначеного приміщення.

Саме тому громадяни звернулися з аналогічним зверненням до керівництва КП «Сквирське комунальне господарство».

 

_20140823_22110200

Та отримали прогнозовану відповідь.

_20140823_22090104

Як бачимо,  керівництво КП «Сквирське комунальне господарство» не надало запитуваної інформації та «послало» запитувача знову до Сквирської міської ради. Ось такий собі «пінг-понг» по-сквирськи, коли платникам податків, власникам комунального майна міста не надають інформацію про відчуження майна, яке  належить громаді міста!

Взагалі-то, всі ці відписки від Сквирської міської ради та Комунального підприємства відбувались тоді, коли запитувач вже мав на руках копію судового рішення. Тому намагання приховати інформацію про незаконне, на моє переконання, рішення суду тільки вкотре доводять той факт, що наша місцева влада звикла діяти нечесно, непрозоро та не в інтересах громади, яка її обирала. Станом на сьогодні запитувач офіційно так і не отримав копії рішення суду, яке ви можете бачити на початку цієї статті.

Якщо місцева влада не знає, то нагадаю що приховування будь-якої публічної інформації є корупційним злочином  і карається відповідно  до ст.212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це я нагадую і Прокурору Сквирського району Шахраю Ю.І., який вже кілька років ігнорує застосування цих норм законодавства України по відношенню до місцевих порушників та корупціонерів.

Також варто зазначити, що цей «швидкоплинний суд» відбувся в березні 2014 року, якраз у той час, коли Україну охопили буремні події Майдану, втікає Диктатор Янукович В.Ф ,  Крим окуповують російські війська ,  та і в самій Сквирі триває  боротьба за владу.

Момент для оборудки обрано чудовий, адже усі зусилля громадськості міста розпорошені та не зосередженні на контролі за владою.

Р.S. Гадаю, місцева громада надасть шанс Сквирському міському голові зберегти обличчя, виправити ситуацію та вжити усіх заходів для скасування цього незаконного судового рішення.

Григорій Іванченко