Путін заявляє, що Януковича не проштовхував на президентство

Янукович Путін 300Президент Росії Володимир Путін заявляє, що не проштовхував Януковича на президентство, однак підтримав його на прохання Леоніда Кучми.

Про це Путін заявив, відповідаючи на запитання, що з позиції заходу колишній президент "російська креатура, що Росія сама винувата, що поставила таку нечистоплотну людину, яка прокралася".

"Я відкрию вам невелику таємницю, навіть не таємницю, а історію із приводу колишнього президента Януковича. Нікуди ми колишнього президента Віктора Януковича не пропихали", - сказав Путін.

"Нічого подібного ніколи не було. Росія завжди підтримує діючу владу. Ми не так, як наші деякі партнери, які поводяться більш прагматично – вони завжди розкладають яйця по різних кошиках", - сказав Путін.

"І більше того, є лояльна їм влада, вони завжди працюють із опозицією, як американці… щоб показати, що їм є на кого спертися", - додав він.

"На пострадянському просторі ми не можемо так чинити в нас інша ситуація абсолютно. Ми завжди опираємося на діючу владу й завжди її підтримуємо. Так було в часи Кучми", - сказав він. "Ми завжди співробітничаємо з діючою", - розповів Путін.

"Коли його президентство закінчувалося, я його прямо запитав, кого Росія повинна підтримувати на наступних президентських виборах. Він мені сказав: "Януковича". У мене виникли сумніви, чи остаточно визначився Кучма з кандидатурою Януковича, я його запитав на завершальному етапі підготовки президентської кампанії. Він мені відповів, що питання вирішене", - сказав він.

"Ухвалено рішення, будемо висувати Януковича, і я прошу вас і Росію його підтримати, у тому числі інформаційними ресурсами, політично підтримати", - процитував слова Кучми Путін.

"Ми так і зробили", - додав він.

"А коли вони вчинили там повна розпуста із третім туром виборів, я звичайно рот відкрив і звернувся до Кучми: "Ви підтримуєте або не підтримуєте". Йому не дали скористатися результатом своїх виборів. Він же переміг у другому турі. Усе розвернулося в гостру боротьбу. І Ющенко, який став президентом, і Тимошенко мабуть теж великих успіхів не досягли, раз потім переміг Янукович", - сказав Путін.

"Але ми ніколи нікого не проштовхували, не проштовхуємо й не будемо проштовхувати. це стосується і Януковича", - сказав він.

Українська правда