Перший заступник Міноборони, підозрюваний у блокуванні забезпечення армії під час АТО, пішов у відставку

міноборониПерший заступник міністра оборони Богдан Буца, відсторонений на час проведення службового розслідування, подав у відставку

Про це йдеться в його заяві, копію якого мають «Українські новини».

Буца вважає, що службове розслідування проти нього було розпочато через конфлікт з чиновниками Адміністрації Президента.

«Службове розслідування проти мене було ініційовано тимчасово виконувачем обов´язків глави Адміністрації Президента фактично на замовлення ще одного функціонера з Адміністрації, з яким у мене виник конфлікт через його спроби забезпечити позаконкурсну утилізацію військового майна в АР Крим», - сказано в заяві.

Перший заступник міністра зазначає, що проти нього було проведено 4 службові розслідування, і всі вони визнали безпідставність звинувачень, але колишній виконувач обов´язків міністра оборони Михайло Коваль ініціював ще одне розслідування і попросив Кабінет Міністрів відсторонити його від посади.

За результатами службового розслідування, завершеного 22 липня, також не встановлено фактів саботажу або злочинної бездіяльності в рішеннях Буци.

Водночас станом на 29 серпня він, всупереч законодавству, не відновлений на посаді.

Крім того, Буца повідомляє, що міністр оборони Валерій Гелетей ще 19 серпня подав у Кабмін клопотання про відновлення його на посаді, але воно не було розглянуто.

«Таким чином, політичне замовлення на знищення є досі актуальним... Я не вважаю за доцільне перетворювати Міноборони заручника в інтригах політиканів... Міноборони має працювати максимально повноцінно і ефективно, а міністр оборони повинен мати можливість підбирати власну команду, саме тому я подаю заяву про звільнення», - сказано в заяві Буци.

Він також повідомив, що передав в Генеральну прокуратуру всі необхідні пояснення щодо пред´явлених раніше йому звинувачень.

Як відомо, 25 червня Кабінет міністрів України відсторонив Богдана Буцу від виконання обов´язків на посаді першого заступника міністра оборони України до завершення службового розслідування.

Раніше в Адміністрації президента обіцяли надати правову оцінку діям колишнього першого заступника міністра оборони України Богдана Буци, який блокував нормальне матеріально-технічне забезпечення армії під час АТО.