Human Rights Watch: Бойовики на Донбасі катують мирних жителів, принижують гідність

Побиття прив'язаної до стовпа жінки в Донецьку / Mauricio Lima / New York Times

Побиття прив'язаної до стовпа жінки в Донецьку / Mauricio Lima / New York Times

Бойовики на Донбасі беруть у заручники мирних мешканців, катують їх, принижують гідність та примушують до праці.

Про це йдеться у заяві міжнародної правозахисної організації HumanRightsWatch, пише Тиждень.ua

"Підтримувані Росією повстанці у східній Україні затримують мирних жителів, піддають їх тортурам, принижують гідність та змушують до праці. Вони також використовують мирних жителів як заручників", – йдеться у повідомленні.

У повідомленні організації зазначили, що лише у серпні її працівники задокументували 20 випадків викрадення цивільних громадян у зоні конфлікту на Донбасі та поспілкувалися з 12 особами, які побували у полоні бойовиків. Полонені розповіли, що їх били, різали ножами, гасили цигарки на їхньому тілі та імітували страту.

"Проросійські повстанці регулярно чинять жахливі злочини", – зазначив директор HRW у Європі та Центральній Азії Х'ю Вільямсон.

В організації зауважили, що, за різними оцінками, у полоні бойовиків перебувають від 500 до понад 700 людей, з яких більше сотні мирних жителів.

Вільямсон закликав бойовиків негайно припинити затримувати людей та гідно ставитися до людей, котрі потрапили до них у полон, а також закликав Росію сприяти цьому.

"Росія повинна використати свій вплив на повстанців у східній Україні, аби зупинити ці кричущі порушення, та гарантувати, аби усіх відповідальних притягнули до відповідальності", – сказав він.

Нагадаємо, 5 серпня у Human Rights Watch повідомили, що терористи на Донбасі використовують медичні заклади та "швидкі допомоги" для військових цілей.