Росія висунула вимоги щодо зміни угоди про асоціацію з ЄС

Фото espreso.tv

Фото espreso.tv

Росія пропонує Україні та ЄС три ключові поправки в Угоду про асоціацію.

Про це пишуть Ведомости з посиланням на російського високопосадовця.

По-перше, запропоновано переглянути параметри і терміни зниження Україною мит на товари з ЄС. За словами співрозмовника "Ведомостей", знижувати їх треба поступово, Росію хвилюють мита на товари, на які припадає $4 млрд з $16 млрд загального товарообігу.

По-друге, має бути змінене технічне регулювання - техрегламенти ЄС "набагато жорсткіші". РФ ввжає, що внаслідок цього доступ російських товарів на український ринок припиниться. Варто зазначити, що ЄС неодноразово заявляв, що це побоювання є значною мірою міфізованим.

По-третє, на думку РФ, потрібна уніфікація або взаємне визнання норм фітосанітарного контролю: у Росії три форми видачі сертифікатів, а в ЄС – одна.

Для вирішення другої і третьої проблем "може знадобитися перехідний період", вважає федеральний чиновник.

По суті, виконання наведених пропозицій РФ означатиме не лише повний перегляд угоди про Асоціацію в частині зони вільної торгівлі, але й перегляд внутрішніх торгівельних правил Євросоюзу.

Як відомо, у Європейському союзі відкидають можливість того, що предметом тристоронніх консультацій Україна-Росія-ЄС стане перегляд тексту Угоди про асоціацію, або її складових.

Україна також категорично відмовилася змінювати цю угоду на догоду Росії.

"Європейська правда"