Службовці «Інпромбанку» розтратили 293 млн грн НБУ, виділених на рефінансування

Фото: ДТ

Фото: ДТ

Прокуратура міста Києва здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені, розпочатому за фактом розтрати службовцями «Інпромбанку» 293 млн гривень кредитних коштів, виділених Національним банком України на рефінансування установи.

Про це пише «Ні корупції!» з посиланням на сайт прокуратуру Києва.


Як говориться в повідомленні, службовці банківської установи протягом 2010-2011 років надали кредитні кошти майже 47 підприємствам.

Проте, як з’ясувалося, працівники банку перераховували багатомільйонну суму державних коштів підприємствам, які мали всі ознаки фіктивності та були створені для прикриття незаконної діяльності.

Як наслідок, кошти, які були виділені НБУ для підтримки ліквідності банку, були привласненні невстановленими особами.

«Наразі, завдяки злагодженій співпраці співробітників СБУ та прокуратури міста Києва проведено низку результативних обшуків, в ході яких було вилучено копії документів, ноутбуки, електронні носії інформації, а також золоті злитки та цінні монети. Лише під час останнього обшуку, який було проведено у колишнього працівника банківської установи, правоохоронцями було вилучено 5 золотих злитків вагою 0,5 кг та більше 20 цінних монет», - говориться в повідомленні прокуратури.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатого за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України, проводить СБУ.