Екс-нардепу Лозінському необґрунтовно пом’якшили умови тримання

Фото: ТСН

Фото: ТСН

За результатами прокурорської перевірки в діяльності Бориспільської виправної колонії № 119 встановлено, що засудженому Віктору Лозінському комісією з питань застосування до засуджених пільг з відбування покарання необґрунтовано пом’якшено умови тримання шляхом його переведення до дільниці соціальної реабілітації цієї виправної установи.

Про це повідомляє «Ні корупції!» з посиланням на прес-службу Генпрокуратури.

При цьому, комісією неналежно вивчено матеріали, характеризуючі засудженого, та не враховано, що Віктор Лозінський під час відбування покарання фактично своє виправлення не довів, не працював, мав дисциплінарне стягнення за порушення режиму тримання.

Більше того, посадовцями пенітенціарного закладу до офіційних документів вносилися недостовірні відомості про його залучення до суспільно корисної праці, здійснення нарахувань за нібито відпрацьований час.

Вказані порушення також залишилися поза увагою територіального управління Державної пенітенціарної служби України.

«Лише за втручання прокуратури зазначене незаконне рішення комісії про надання засудженому Лозінському пільг скасовано. На сьогодні він відбуває покарання у визначеному законом порядку», - йде мова в повідомленні Генпрокуратури.

Прокуратурою Київської області за даним фактом внесено відповідні відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань з попередньою правовою кваліфікацією за ознаками ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість).

Генеральною прокуратурою України до Державної пенітенціарної служби України спрямовано подання прокуратури Київської області про усунення порушень вимог чинного законодавства з вимогою притягнення до відповідальності винних службових осіб вказаної установи виконання покарань.

Нагадаємо, 20 квітня 2011 року Дніпровський райсуд Києва засудив Лозінського до 15 років позбавлення волі за вбивство громадянина Валерія Олійника в мисливських угіддях в Голованівському районі Кіровоградської області 16 червня 2009 р.