На Луганщині переселенці не можуть отримати гуманітарну допомогу

Фото: Citynews

Фото: Citynews

Переселенці з Луганська, що залишилися в області поблизу зони проведення АТО, голодують та не мають змоги отримати гуманітарну допомогу.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

У Старобільську Луганської області кожен третій мешканець тепер переселенець. Кожен день ці люди приходять до організації Червоного Хреста, сподіваючись, що сьогодні дадуть їжу. Але марно. За перерозподіл гуманітарної допомоги відповідає Міжнародний Комітет Червоного Хреста, а претензії з приводу відсутності доводиться вислуховувати українському Червоному Хресту. Вони щодня пояснюють людям, що готові роздати гуманітарку, але їм віддали лише те, що швидко псується.

«Ми роздали тільки овочі, які отримали. Ні цукру, ні крупи, ні макаронів не отримували. Так, міжнародний комітет привіз це все і цей товар лежить на складі. Але я розпорядження роздавати не отримувала», – каже представник українського Червоного Хреста.

Щодня до відділення профілактики туберкульозу Сєвєродонецька приходять від півсотні до кількох сотень людей – саме тут розташувався центр гуманітарної допомоги Червоного Хреста. Тут роздають речі. У Сєвєродонецьку допомоги більше, а переселенців менше. Працівники Червоного Хреста говорять, що все це назносили мешканці міста. Приносять все підряд – від яблук до ковзанів та діапроекторів. Тут, у разі реєстрації, переселенцям може перепасти харчів. Але спочатку потрібно довести своє право на кожен кілограм їжі. Якщо є маленька дитина – додаткова тушонка або кілограм печива.