Апеляційний суд залишив в силі рішення про арешт на нафтопродукти «Роснефти» в рамках розслідування по «ВЕТЕК» Курченка

Фото: ipress.ua

Фото: ipress.ua

Апеляційний суд Києва залишив в силі рішення про накладення арешту на нафтопродукти ТОВ "ТНК-Індастріз Україна", що належить НК "Роснефть".

Згідно з матеріалами суду, в кінці липня суддя Печерського районного суду Києва задовольнив клопотання слідчого ГСУ МВС України та наклав арешт на нафтопродукти, що містяться в семи вагонах-цистернах, і близько 10 тис. тонн нафтопродуктів в резервуарах на території нафтобази ТОВ "Восток" в Київській області , повідомляє Інтерфакс-Україна

Згідно з документом, в ході розслідування слідчими МВС встановлено, що протягом 2013-2014 років на територію України ввозилися нафтопродукти під приводом подальшого їх транзиту, які насправді реалізовувалися в межах держави без сплати належних податків, зборів і платежів.

У цій схемі були задіяні офшорні компанії, через які нафтопродукти закуповувалися у іноземних підприємств і нібито експортувалися в режимі "реекспорт" за межі України. Фактично нафтопродукти зберігалися на нафтобазах - митних складах, з яких реалізовувалися від імені компаній, що входять до "ВЕТЕК" Сергія Курченка, на загальну суму близько 36 млрд грн.

"Крім того, встановлено, що одними з покупців незаконного ввезених і нерозмитнених нафтопродуктів в період з 2013 по 2014 роки була група компаній "ТНК", серед яких ТОВ "ТНК-Індастріз Україна", ТОВ "Восток", ТОВ "ТНК-ВР Коммерс", якими здійснено перерахування коштів на рахунок ТОВ "ГазУкраїна-2020" на загальну суму понад 120 млн грн", – йдеться в ухвалі суду.

Згідно позапланової перевірки від 14 липня 2014 року, встановлено, що ТОВ "ТНК-Індастріз Україна" за період з 1 січня 2013 року по 28 лютого 2014 року занизило податок на прибуток на суму майже 20 млн грн і ПДВ на 21,3 млн грн.

"ТНК-Індастріз Україна" входила в структуру "ТНК-BP" і управляла активами компанії в Україні. "Роснефть" придбала "ТНК-BP" наприкінці березня 2013 року.