В Good Wine заявили, що в діях СБУ є ознаки корупції

Фото: «Економічна правда»

Фото: «Економічна правда»

ТОВ «БЮРО ВИН» (Good Wine) звернулася до президента Петра Порошенка, прем’єра Арсенія Яценюка, міністра Мінекономрозвитку Шеремети, міністра фінансів Шлапака і керівника Фіскальної служби  Білоуса допомогти вирішити ситуацію з СБУ.

Про це йдеться у зверненні компанії, яке розміщене на сайті Good Wine

Як зазначається, з 4 вересня 2014 року набувають чинності санкції Мінекономрозвитку за поданням Служби безпеки проти компанії "Бюро Вин". Ці санкції фактично паралізують роботу компанії, ставлять під загрозу роботу більш ніж 250 працівників та податкові платежі до бюджету, пише «Економічна правда».

Причиною застосування санкцій є звинувачення у порушенні норми Податкового кодексу, яка зобов’язує імпортерів алкогольної продукції відсилати акцизні марки лише виробникам товару, що буде ввезений на територію України.

«Нас звинувачують у тому, що у 2011 р. ми відправили акцизні марки не виробникам, а логістичній компанії, що займається консолідацією, зберіганням і доставкою алкогольних напоїв. У заявах СБУ зазначено, що такі дії призвели до значних втрат бюджету у вигляді несплати акцизного податку», - йдеться у зверненні.

Як зазначають у компанії, акцизний податок платиться під час придбання, а не відправки акцизних марок, тобто заява СБУ про втрати бюджету є безпідставною.

«Ми звернулися з цим запитанням до СБУ, але досі не отримали відповіді», - сказано у зверненні.

У компанії зазначили, що в цьому факторі бачать  всі ознаки корупційної складової в діях СБУ. А саме, в спонуканні до вирішення питання особисто зі співробітниками СБУ; зникнення однієї компанії зі списку тих, до яких застосовуються санкції;  ігнорування доказів.

"Ми вважаємо, що за декларацією "Жити по-новому" повинні стояти реальні дії щодо зниження адміністративного тиску, спрощення ведення бізнесу, зниження податкового тягаря, розвитку конкуренції, боротьби з корупцією", - сказано у звернені.

В той же час, за повідомленням прес-служби Служби безпеки України, у діяльності компанії "Бюро Вин" (Good Wine) СБУ виявила 26 протиправних операцій.

«Службою безпеки виявлено порушення чинного законодавства під час ввезення в Україну алкогольної продукції. За даними фіскальних органів України, ТОВ "Бюро Вин" в порушення вимог ст. 227.4 Податкового кодексу України неодноразово передавалися марки акцизного податку на адресу нерезидентів, які не є виробниками алкогольної продукції. Зазначене підтверджувалося даними МЗС України. Загальна кількість протиправних операцій - 26, кількість переданих марок акцизного податку - 325 тисяч», - йдеться в повідомленні.

СБУ поінформувала про ці факти Мінекономрозвитку. Міністерство наказом від 06.06.2014 №655 застосувала до ТОВ "Бюро Вин" спеціальну санкцію у вигляді зупинення зовнішньоекономічної діяльності. Наступним наказом від 23.07.2014 №857 Мінекономрозвитку змінило санкцію на індивідуальний режим ліцензування, що передбачає додаткову сплату до держбюджету 0,2% від кожної партії імпортованого товару.

У відповідь на відкрите звернення компанії СБУ взяла справу під контроль з метою дотримання законності та недопущення корупційної складової. З цією метою на наступному Антикорупційному форумі СБУ оприлюднить всі матеріали справи, які є в розпорядженні служб.

Справка. Компанія "Бюро Вин" була заснована у 2006 р. Всі 8 років своєї діяльності є сумлінним платником усіх передбачених законодавством податків (лише за 2013 р. було сплачено 140 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів).