Шеремета вважає, що реформи в Україні не втілені через неподолану бюрократію

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Більшість з анонсованих реформ в Україні досі не втілені, великою мірою – через неподолану бюрократію в апараті Кабінету міністрів.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета, передає прес-служба каналу, пише ZIK.

«Запитують: де реформи? А все ж таки, величезна частина часу йде на те, щоб опрацьовувати те, що тобі апарат (Кабміну, – ред.) дає. Все ще багато потрібно часу, аби пояснювати, якою має бути реформа, куди ми дивимось. Наприклад, апарат подав мені на стіл подання на ветування закону про вищу освіту, а головна мотивація була у тому, що Мінфін також ветує. Якщо Мінфін ветує, для чого тоді наше вето – це по-перше, по-друге – чомусь там не побачили реформаторських речей. А це ж один із ключових реформаційних законів, до якого уряд також долучився. Нема ще поки розуміння», – підкреслив Павло Шеремета.

З його слів, реструктуризувати цю модель дуже складно.

«Ми практично впритул підійшли до реорганізації міністерства, до речі – це одна з причин, чому почалися атаки з різних сторін на нас. Але для цього, щоб це зробити, нам потрібно два місяці чекати, бо держслужбовцям треба дати цей час на те, аби вони себе десь знайшли. До речі, ми готові були їм помагати в цьому – я домовлявся з різними проектами, фондами, школами, інститутами, щоб дати цим людям знання, як можна жити поза межами Кабінету Міністрів. Зараз у міністерстві економіки 1200 людей. Я придивлявся, скільки людей там може бути – не більше, ніж 250–300 осіб…», – заявив Шеремета.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Українитакож також додав, що в нього дуже рідко була можливість обговорити щось із прем’єром: «За шість місяців я зустрівся з прем’єром один раз на півгодини. Прем’єр зайнятий, я намагався зустрітись сам на сам в різний спосіб».

Нагадаємо, міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета 20 серпня написав заяву про відставку. Приводом своєї відставки він назвав призначення торгового представника без його на те згоди.

Шеремета виконуватиме свої обов’язки до тих пір, як Верховна Рада прийме його відставку.