У Нацагентстві з акредитації України створили схему, яка приносить понад 40 млн грн. в рік

Фото: tsn.ua

Фото: tsn.ua

Попередній та нинішній очільники Національного агентства з акредитації України (НААУ) створили схему, яка приносить їм понад 40 млн грн. в рік.

Про це пише Володимир Носков у виданні «Insider».

У вересні 2013 року була створена «Міжнародна асоціація органів з оцінки відповідності» (МАООВ) для надання компаніям допомоги в отриманні акредитації у НААУ. Як відомо, НААУ видає дозволи приватним компаніям на здійснення діяльності з сертифікації вітчизняних товарів на відповідність нормам Євросоюзу.

Президентом МАООВ є екс-голова НААУ (липень 2010 -квітень 2013) Володимир Чекалін. Адреса МАООВ, вказана на сайті асоціації, збігається з адресою НААУ – Київ, вул. Кутузова, 18/7.

МАООВ є договірним об’єднанням юридичних осіб. Проте, як стверджують оператори ринку, після призначення у липні 2013 року головою НААУ Володимира Рущака і появою МАООВ всі органи оцінки, які претендують на акредитацію, повинні «добровільно» вступати в асоціацію Чекаліна.

Вступний внесок, за різними даними, коливається від 50 до 500 тисяч грн. в залежності від масштабів діяльності тієї чи іншої організації. За даними автора, різниться і сума щомісячних внесків – від 10 до 50 тисяч грн. На сайті МАООВ в реєстрі членів асоціації вказані вже 67 організацій з усієї України.

Засновниками МАООВ виступили дві фірми: дніпропетровське ТОВ «Укр-тест-стандарт» і хмельницьке ТОВ «Стандарт-ЛП». Сьогодні в Єдиному держреєстрі юросіб замість «Укр-тест-стандарту» засновником вказано ТОВ «Преміум техно інвест».

«Стандарт-ЛП» на момент реєстрації асоціації було прописане у Хмельницькому, де нинішній керівник НААУ Володимир Рущак до свого торішнього підвищення очолював держпідприємство «Хмельницькстандартметрологія».

Як пишуть «Наші гроші», помноживши максимальну суму щомісячних внесків на кількість нинішніх членів МАООВ, виходить, що асоціація може отримувати до 40 млн грн. в рік. Як зазначається на її сайті, основним завданням асоціації є консультування фірм при підготовці до отримання акредитації в НААУ, виготовлення матеріалів і підготовка персоналу з акредитації.

На сьогодні кількість діючих атестатів про акредитацію, виданих НААУ приватним компаніям, становить 612 штук. Найбільше цих атестатів видано випробувальним лабораторіям (414) і органам з сертифікації продукції (99). Решта – а це калібрувальні лабораторії, органи з сертифікації персоналу, органи з інспектування і органи з сертифікації систем менеджменту – мають менше від 7 до 39 атестатів про акредитацію.

Нинішніми засновниками «Міжнародної асоціації органів з оцінки відповідності» є ТОВ «Преміум техно інвест» і ТОВ «Стандарт-Консалт». Ці фірми були створені у січні-лютому цього року.

Директором і засновником ТОВ «Стандарт-Консалт» є гендиректор МАООВ Сергій Власов. Він же є одним із засновників ТОВ «Стандарт-ЛП».

Засновниками ТОВ «Преміум техно інвест» значаться Руслан Стрижеус і Ольга Кисла.