Ярема надав Росії докази присутності її найманців на Донбасі

Фото: Віталій Ярема Джерело: День.kiev.ua

Фото: Віталій Ярема
Джерело: День.kiev.ua

Генеральний прокурор України Віталій Ярема надав главы Генпрокуратури Росії Юрію Чайці докази участі російських громадян у конфлікті в Україні та фінансування бойовиків.

Про це йдеться в офіційному листі Яреми на ім'я генерального прокурора Росії Юрія Чайки, пише «Українська правда».

У розпорядженні ГПУ є офіційна інформація щодо значної кількості громадян Російської Федерації, які діють на стороні самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", а також активно застосовують зброю проти Збройних Сил України та мирних громадян.

Зазначені дані підтверджуються матеріалами кримінальних проваджень, судовими вироками, а також звітами міжнародних спостерігачів.

Зокрема, притягуються до кримінальної відповідальності громадяни РФ Ігор Безлєр, Ігор Гіркін, Сергій Здрилюк, Микола Козіцин, В'ячеслав Негриєнко, Олександр Бородай, Микола Корчагін, Ольга Кулигіна та інші громадяни Російської Федерації.

Деяких з громадян Російської Федерації вже засуджено, вказує у листі Ярема.

Так, вироком Овідіопольського районного суду Одеської області громадянина Росії Бєзобразова В.А. засуджено до 5 років позбавлення волі. Він у складі організованої злочинної групи вербував місцевих жителів для участі у бойових діях на території Донецької та Луганської областей за винагороду в розмірі 200-400 євро на день.

Інформацію про багаточисельні факти участі громадян Росії у збройному конфлікті на території України підтверджують безпосередньо представники сепаратистів.

Зокрема, 16 серпня Олександр Захарченко, який називає себе головою ради міністрів "Донецької народної республіки", заявив про наявність "1200 осіб особового складу, які проходили протягом 4 місяців підготовку на території Російської Федерації".

"Така участь громадян Росії у збройному конфлікті та воєнних діях на території України є найманством, тобто діями, що кваліфікуються як злочин згідно норм міжнародного права та ст. 359 КК Російської Федерації, санкція якої передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років", - йдеться в листі Яреми.

Також Ярема вказує, що одним із центрів фінансування та сприяння діяльності терористичних організацій на території України є "Координаційний центр допомоги Новоросії", який має представництва в Російській Федерації (Москва, Санкт-Петербург, Іркутськ).

Встановлено громадян Російської Федерації, які забезпечували фінансування терористичної діяльності, перераховуючи з цією метою грошові кошти на рахунки громадянки Російської Федерації Лаури Саральпової.

Близько 150 мільйонів отриманих нею російських рублів було використано на закупівлю зброї, боєприпасів та військового спорядження для терористичних організацій.

Активну участь у фінансуванні терористичної діяльності на території України бере засновник інвестиційного фонду "Маршал Кепитал" та співвласник ВАТ "Ростелеком" Малофєєв Костянтин Валерійович.

Глава ГПУ на підставі ст. 21 Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах 1959 року просить Чайку розглянути цю інформацію в якості повідомлення про злочини.

"Про результати та вжиті заходи прошу інформувати Генеральну прокуратуру України. Розраховую на Вашу об’єктивну правову оцінку дій тих громадян Російської Федерації, що несуть загрозу миру та стабільності не лише в Україні, але й у себе на Батьківщині", - підсумував Ярема.