У Генпрокуратурі заявили, що не можуть покарати Януковича та його поплічників

фото з сайту Генеральної прокуратури

фото з сайту Генеральної прокуратури

Генеральна прокуратура не може притягнути до відповідальності екс-президента України Віктора Януковича та його поплічників.

Про це заявив речник Генеральної прокуратури Юрій Бойченко на прес-брифінгу у вівторок, повідомляє «Українська правда»

"За українським законодавством звинувачені, що перебувають за межами України, не можуть бути притягнені до відповідальності, а майно – арештоване", - заявив він журналістам.

"Це – особи, яких підозрюють у фінансуванні терористів. Також – оточення Януковича та інші високопосадовці, які переховуються від слідства", - уточнив Бойченко.

"Щоб притягнути до відповідальності усіх, хто її уникає, Верховна Рада має проголосувати за закон про заочне провадження на найближчій сесії – до позачергових парламентських виборів", - заявив представник ГПУ.

Наразі Генеральна прокуратура порушила щонайменше 20 кримінальних проваджень щодо високопосадовців колишньої влади. Серед них Віктор і Олександр Януковичі, Віктор Пшонка, Віталій Захарченко, Андрій Клюєв, Микола Азаров, Едуард Ставицький та інші.

Як відомо, минулого тижня Верховна Рада 235 голосами в першому читанні підтримала законопроект №4448а "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини", яким дозволяється засуджувати підозрюваних у кримінальних справах та арештовувати їхнє майно, навіть якщо вони переховуються від правосуддя за межами України.

Щодо 60 українців міжнародна спільнота застосувала обмежувальні санкції, що, серед іншого, передбачають замороження активів цих осіб за кордоном. Щонайменше 30 високопосадовців зі списку – найближче оточення екс-президента Януковича.