Мусій: Через «Індар», який контролюється людьми Януковича, прокручуються сотні млн. грн.

Мусий Олег

Через завод "Індар" крім виробництва інсулінів прокручуються сотні мільйонів гривень, і хоча 70,7% акцій заводу належать державній компанії "Укрмедпром", а "Укрмедпром" на 100% належить Міністерству охорони здоров'я, реально держава не може відновити контроль над заводом через деструктивну позиції глави правління заводу Любові Вишневської, призначеної при Януковичі.

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів Міністр охорони здоров'я Олег Мусій

«Вона повністю ігнорує всі рішення держави і вважає завод своєю приватною власністю. Нам вдалося звільнити директора "Укрмедпром" Дмитра Політіка і призначити новий, більш ефективний менеджмент», - розповів Мусій.

За його словами, на заводі "Індар" відбулися збори акціонерів, на яких було прийнято рішення про відсторонення голови правління Любові Вишневської та призначення нового керівництва. Однак вона через судові органи заблокувала внесення інформації про збори і цих рішеннях до державного реєстру.

«Її підтримують лобісти у Верховній Раді і ставленики попередньої влади на чолі з екс-заступником міністра охорони здоров'я Романом Богачова, наближеним до Олександра Януковича», - підкреслив міністр.

Він також розповів, що крім виробництва інсулінів, найбільший інтерес викликає так званий"бразильський контракт", за яким "Індар" має побудувати в Бразилії виробництво інсулінів і вийти на ринок ПівденноїАмерики.

«За нашою інформацією, 10% цього майбутнього заводу належить Україні, 10% - бразильській стороні, а 80% - швейцарському офшору, який контролюється "Сашею-стоматологом". Саме тому залишки попередньої влади прагнуть зберегти на посаді Вишневську, щоб далі контролювати багатомільйонні доходи, знайшовши гідних послідовників вже в нової влади», - розповів Олег Мусій.

За його словами, зараз завод працює, але реального доступу МОЗ до заводу немає.

«У той же час боротьба триває, і ми маємо намір боротися за відновлення контролю держави над заводом. У попередньої влади не вийшло відсторонити мене від посади міністра, і я продовжу активну боротьбу, як зі старою владою, так і з новими їх послідовниками, які намагаються наживатися на здоров'ї людей. Упевнений, що моя безкомпромісна боротьба з корупцією і тіньовими схемами однозначно закінчиться перемогою нового мислення над роками вибудуваної системою розкрадання державної власності. І цю впевненість вселяє в мене повна підтримка моїх дій з боку суспільства і моєї команди», - додав міністр.