Броварська влада не полишає спроб протягти скандальні земельні рішення

Image00018Минулого тижня на черговій сесії Броварської міської ради відбувся екстренний мітинг.

Активісти вимагали не приймати «кота у мішку» - додаткові проекти рішень, які раптово виникли на засіданні земельної комісії в переддень сесії.

Ані депутатам міськради, ані громадськості не дали можливості та визначеного законом часу для ознайомлення зі змістом новоявлених документів.

Тому активісти прийшли на засідання сесії з вимогою зняти з розгляду «несподівані питання», що в результаті і відбулося.

Окрім того, вдалося завадити прийняти й інші скандальні земельні питання.

Протягом років броварська громадськість боролась із купою корупційних земельних рішень, які намагалась протягти місцева влада.

Однак після перемоги Євромайдану активісти змогли відстояти та нібито остаточно закрити питання щодо незаконних чи сумнівних з точки зору закону привласнень чиновниками частини міського парку, басейнів, інших ділянок під забудову тощо.

Тим не менше, чиновники все одно раз-по-раз роблять «дивні рухи», ніби перевіряючи громадськість на реакцію.

Земельна комісія

Як розповіла активістка Броварського люстраційного комітету Аліна Дяченко, засідання Земельної комісії Броварської міської ради мало відбутися ще у понеділок, 11 серпня.

Image00036

Однак із невідомих причин офіційний захід перенесли на середу, 13 серпня.

Вже наступного дня відбулося засідання Броварської міської ради, де мали бути розглянуті питання, прийняті на Земельній комісії.

За словами активістки, після розгляду порядку денного очільниця земельного відділу Леся Гудименко заявила, що у неї є доповнення.

Активісти розповідають, що представникам громадськості текст додаткових проектів рішень не надали. Вчасно ознайомитися з документами не мали змоги і депутати міськради.

Слід зазначити, що такі дії чиновників є порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до п. 3 ст. 15, «проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття

Активісти вбачають у таких діях чергову спробу влади «протягти» якісь рішення, які можуть не сподобатись громаді. Наприклад – виділення земельної ділянки одному з провладних чиновників.

Дяченко вказує на системність броварської влади у намаганнях порушити процедуру в розгляді земельних питань.

Активістка зазначає, що чиновники досі не публікують усі свої рішення (з усіма додатками) на сайті міськради, що є порушенням закону «Про доступ до публічної інформації».

Пікетування сесії

Після звістки про незаконне винесення додаткових проектів рішень на сесію Броварської міської ради наступного дня на засідання прийшли активісти та небайдужі люди.

Image00012

Image00013

Вони зайшли до приміщення ради та розгорнули плакати із написами «Відлюструємо по-новій», «Громада має право знати», «Народ змінився, депутатів змінить тільки тюрма».

Image00023_1

Image00035

Деякі люди мали також свої особисті земельні питання до влади. Також були присутні інші групи протестувальників.

Image00030

Активісти поводили себе тихо.

Позицію громади щодо "додаткових проектів рішень" перед засіданням висловила Аліна Дяченко.

Активістка назвала дві вимоги до влади: не виносити додаткові рішення та визначити чіткий перелік випадків, коли можна скликати позачергові сесії.

Окрім протестувальників та депутатів, на засіданні були присутні журналісти кількох місцевих видань.

Після промов міський голова Ігор Сапожко одразу ініціює зняття з порядку денного низку «додаткових проектів рішень».

Image00033

Депутати голосують одноголосно за.

Після цієї «перемоги» також знімають і інші проекти рішень, щодо яких були питання в опозиції у раді.

Зокрема, як розповів депутат-УДАРівець Роман Сімутін, вдалося зняти з розгляду питання безоплатної передачі у користування 3,2 га броварської землі.

Image00051

Ділки, за словами депутата, орендують ділянку з 2007 року. Відтоді не сплачуючи ні копійки орендної платні.

Також зняли з розгляду питання передачі під будівництво автостоянки ділянки мікрорайону «Купава», на чому наполягали місцеві мешканці. За словами Сімутіна, останні таким чином отримали можливість облаштування на цій землі паркової зони.

Ще одне питання, прийняттю якого вдалося запобігти, - зняття з аукціону продажу права оренди ділянки по вулиці Короленка. За свідченням опозиціонерів, це рішення дозволило би хаотично замостити територію МАФами.

Влада випробовує громаду?

Усі громадські активісти, з якими спілкувався журналіст «Ні корупції!», відзначають, що після перемоги Революції Гідності міська влада таки стала більше прислухатися до людей.

Водночас, самі можновладці не змінились. А отже, на думку активістів, не змінилась їхня сутність.

Це вже не перший випадок за останні місяці, коли влада намагається тишком-нишком ухвалити корупційні рішення. Однак там, де це помічала громада, вона одразу задкувала.

У пам’яті свіже засідання Земельної комісії Броварської міської ради 19 травня.

Тоді, окрім іншого, спробували виділити земельні ділянки особам, причетним до фальсифікацій на парламентських виборах 2012 року.

Це відбувалося на тлі того, що корінні броварці десятиліттями не можуть отримати ділянок з мотивацією «нема вільної землі».

Однак тоді, як і зараз, рішення не розглянули на сесії міськради. Того самого травневого тижня містяни також отримали звістку про припинення права користування масажистом Азарова Миколою Федоренком ділянки у парку «Перемога».

Складається враження, що влада намагається робити своєрідні «розвідки боєм». Де вдасться – провернути корупційні схеми. Де ні – відійти назад, не наражаючись на небезпеку для себе. Громаді лишається бути пильною та працювати на заміну влади на кращу в майбутньому. На жаль, в Україні два фронти. І внутрішній ворог може виявитися серйознішим, ніж зовнішній, якщо з ним не боротися.