В прокуратурі Донеччини розповіли про порушення прав і свобод переселенців з зони АТО

прокЗа результатами перевірок прокуратурою Донецької області додержання прав громадян, які вимушені тимчасово переселитися з територій, на яких проводиться антитерористична операція, встановлено чисельні порушення прав і свобод переселенців з зони АТО. 

Про це інформує «Ні корупції!» з посиланням на прес-службу прокуратури Донецької області.

Так, у м. Селідово виявлені факти порушень з боку посадовців міськради, які навіть не надавали відповідей на звернення осіб з території проведення АТО про отримання соціальної та матеріальної допомоги.

Крім того, перевірка засвідчила, що місцеві органи влади вживають недостатньо заходів для розселення та надання тимчасового місця проживання переселенцям. Так, питання розселення вимушених переселенців вирішується переважно за рахунок громадян міст, які добровільно надають власні помешкання для платної чи безоплатної оренди.

Зокрема, посадовці Маріупольської міськради фактично відмовили в наданні тимчасових помешкань шістьом родинам переселенців, а в окремих випадках службовці міськради не надавали роз’яснення порядку отримання житла у разі знищення його домівки під час проведення АТО.

Також виконкомом Маріупольської міськради не ініціювався розгляд можливості використання коштів резервного фонду місцевого бюджету для допомоги переселенцям, що суперечить ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. 24 Бюджетного кодексу України та Порядку використання коштів резервного фонду бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 415 від 29.03.2002 року.

Загалом за результатами проведених перевірок, внесено 14 актів прокурорського реагування на усунення цих порушень з боку органів місцевого самоврядування та контролюючих органів.

Фото: УНІАН