Голову Держкомзему насильно відрядили добровольцем у зону АТО

фото з procherk.info

фото з procherk.info

Голову Державного агентства земельних ресурсів України Сергія Рудика відрядили добровольцем у зону АТО. Це сталося після скандалу в Дніпропетровській облдержадміністрації, повідомляє ТВі.

Із Києва до Дніпропетровська Сергій Рудик прибув для представлення нового керівника держземагентства області Вадима Чувпила. Але проти цього призначення виступила громадськість із численними скаргами щодо корупційних схем оформлення землі. Чувпило донедавна очолював відповідну структуру в Криворізькому районі, де його діяльність неодноразово спричиняла нарікання.

"Громадянин, фізична особа, підприємець, юридична особа, просто бабуся приходять і отримують немотивовану відмову, яка звучить приблизно так: не відповідає чинному законодавству", – розповів голова громадської організації "Союз громадян Криворіжжя" Владислав Штефан.

Усіх, кому відмовляли в оформленні землі, скеровували до приватної фірми. За кілька тисяч гривень ця фірма вирішувала всі земельні питання.

Сам Вадим Чувпило всі закиди на свою адресу заперечує. "У мене немає ніякої приватної фірми. Всі питання, пов’язані з моєю діяльністю, слід розглянути виключно в порядку, передбаченому чинним законодавством", – заявив в.о. голови обласного управління держземагентства.

У юридичному управлінні Дніпропетровської облдержадміністрації повідомили, що численні скарги громадян на цього керівника нині розглядає прокуратура.

"Тільки ось тут лежить близько десятка скарг від різних людей. Людину, котра організувала системну проблему і корупційну схему, про яку пишуть різні люди, зараз призначають керівником держземагентства Дніпропетровської області", – дивується керівник юридичного відділу ОДА Олександр Санджара.

Призначенням Вадима Чувпила на обласну посаду обурені й у штабі національного захисту. Його кандидатуру, на відміну від інших керівників відділів та управлінь, не було узгоджено з громадськістю. "Чиновники такого рівня не мають морального права обіймати такі посади, коли сьогодні вони на крові наших хлопців влаштовують такі шоу", – вважає координатор штабу національного захисту Катерина Чижик. Урешті Чувпила так і не призначили.

"Тут кожного дня гинуть молоді люди. Гинуть за Україну, проливають кров, поки різна мерзота, красива, напрасована, приїздить сюди, піариться й намагається ще й отримати з цього зиск. Ми нікому не дозволимо цього", – пообіцяв заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан.

Натомість керівникові Держкомзему Сергію Рудику, який приїхав на представлення, запропонували відразу з Дніпропетровська вирушити в зону АТО. "Піти добровольцем у батальйон "Дніпро" або піти у штрафний батальйон "Правого сектору". Зброї ми б йому не дали, а лопату – обов’язково", – прокоментував член штабу національного захисту Дніпропетровської області Андрій Денисенко.

За словами посадовців ОДА, Сергій Рудик із пропозицією погодився і вже сьогодні вирушить на Донбас, щойно залагодить усі формальності. "Він може бути поваром, може бути водієм. Є цивільні спеціальності всередині військових підрозділів. Ми вже замовили йому форму, берці, бронежилет. Усе буде за законами військового часу", – відзначив Корбан.