Суд у справі КПУ оголосив перерву на невизначений час

фото з УНІАН

фото з УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва переніс попередній розгляд позову Міністерства юстиції та Державної реєстраційної служби про заборону діяльності Комуністичної партії України на невизначений час. Рішення щодо проведення експертиз ще не прийнято, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як розповів журналістам по закінченню засідання14 серпня представник в суді Компартії адвокат Олександр Готін, Компартія заявила низку клопотань у зв'язку з тим, що Мін'юст заявив про те, що в висловлюваннях лідера компартії є сепаратистські заклики.

"Ми попросили, щоб призначили експертизу щодо цих виступів... Міністерство юстиції висмикнуло з контексту певні фрази, які не мають значення в цій справі і на їх підставі намагаються провести експертизу", - сказав Готін.

Він уточнив, що КПУ попросила витребувати у Верховної Ради повний виступ лідера КПУ Петра Симоненка і по цьому виступу провести комплексну експертизу.

Він підкреслив, що кожен виступ П.Симоненка супроводжується фразами про територіальну цілісність України, тому, за словами А.Готіна, КПУ дивується, чому ці фрази не потрапили в клопотання Міністерства юстиції з проведення лінгвістичної експертизи.

Крім того, за його словами, ні в одному законі чітко не прописано поняття "сепаратизм". "Тому ми і просимо експертів визначити, що є сепаратизмом, а потім визначити зміст виступу П.Симоненка і інших представників партії з урахуванням висновку експертів", - підкреслив він.

На наступному судовому засіданні розглядатимуться питання щодо призначення судом лінгвістичної експертизи.

Також адвокат додав, що про дату продовження попереднього слушанья суд проінформує пізніше, окремим визначенням.

У свою чергу, представник третьої особи на стороні позивача, представник ВО "Свобода" Сидір Кізін розповів, що на засіданні в четвер до матеріалів справи були долучені результати лінгвістичного експертного дослідження виступів П.Симоненко і програми КПУ.

Кізін підкреслив, що, згідно з висновком експертів, в публічних виступах П.Симоненко є заклики, які діють на шкоду суверенітетові України.

За словами Кізіна, заяву численних клопотань направлено на те, щоб затягнути розгляд позову. Зокрема, за його словами, це пов'язано з тим, що КПУ має намір брати участь у парламентських виборах.

Представник позивача, голова Державної реєстраційної служби України Алла Онищенко, в свою чергу, зазначила, що заявлений позов грунтується не тільки на численних доказах незаконної діяльності Компартії, але "і, на нашу думку, буде підтриманий в Європейському суді з прав людини, якщо комуністи захочуть туди звернутися ".

Все, що сьогодні відбувалося в судовому засіданні, свідчить тільки про одне - про усвідомлене затягуванні з боку відповідача розгляду судової справи ", - зазначила вона.