Freedom House закликає Раду змінити закон “Про санкції” у частині обмеження свободи слова

фото з imi.org.ua

фото з imi.org.ua

Freedom House закликає Верховну Раду змінити закон “Про санкції”, яким обмежується свобода слова в Україні. Про це йдеться у заяві організації.

“Запропонований Верховною Радою закон надає Раді національної безпеки і оборони України драконівські і недопустимі повноваження закривати і обмежувати засоби масової інформації та телекомунікаційні мережі на підставі розмитих критеріїв і з мінімальним зовнішнім наглядом, - сказав Девід Крамер, президент Фрідом Хауз.  

“В той час, коли Україна є мішенню нечуваного шквалу провокаційних і свідомо оманливих повідомлень в ефірі, пресі та Інтернеті, цей законопроект неспроможний гарантувати баланс між безпекою і правами людини. Він запросто може привести до надмірних та недопустимих обмежень основоположних прав людини”, - сказав він.

“Freedom House закликає Верховну Раду створити суворі юридичні принципи, в рамках яких можна було б забезпечувати найменше можливе обмеження засобів масової інформації та свободу слова і гарантувати надійний судовий нагляд,” – сказав Крамер. “Верховній Раді слід також включити українське громадянське суспільство до цієї важливої дискусії щодо того, як захистити національні інтереси і зберегти демократію”.

Нагадаємо, 12 серпня Верховна Рада ухвалила у прешому читанні урядовий законопроект№4453а про санкції, яким, зокрема, Рада нацбезпеки і оборони та Президент має право обмежити або припинити діяльності ЗМІ та інших суб’єктів інформаційної діяльності, в тому числі, в мережі Інтернет у разі реальної та потенційної загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України. Відповідний законопроект зареєстрований у парламенті 8 серпня.

Також законопроектом передбачені такі санкції у сфері свободи слова, як:

-  заборона або обмеження ретрансляції теле- та радіоканалів;

- обмеження або заборона виробництва або розповсюдження друкованої продукції та інших інформаційних матеріалів.