Рада проігнорувала люстраційний закон. Українців кличуть під ВР у четвер

_DSC2674Ігнорування парламентом законопроекту “Про очищення влади” радикалізує активістів. 12 серпня під Верховною радою сталися сутички з міліцією.

Активісти обіцяють не забути депутатам провал голосування 12 серпня і  закликають небайдужих до люстрації українців пікетувати Верховну раду  у четвер 14 серпня на 8.30.

У вівторок, після того, як народні депутати відмовились ставити на порядок денний люстраційний законопроект “Про очищення влади”, під Верховною Радою зібралися близько 300 обурених активістів, зокрема, представників Автомайдану з Харкова, Одеси, Житомира та Києва.

За внесення законопроекту в порядок денний 12 серпня не проголосували 19 депутатів із ВО "Батьківщини", 6 із партії "УДАР". 12 голосів не додала фракція "Суверенна європейська Україна". Свобода проголосувала у повному складі. "Економічний розвиток" Анатолія Кінаха дав лише 1 голос, в той час, як фракції "За мир і стабільність" та "Партія регіонів" -  жодного.

Законопроект "Про очищення влади" (№4359а) пропонує перевіряти усіх суддів, правоохоронців та державних посадовців. Якщо законопроект вступить в силу, то при ретельній перевірці будуть усуватися з влади люди, які були керівниками комуністичної і комсомольської організацій Радянського Союзу, люди, пов’язані з КДБ, а також ті службовців, які навчались у школах КДБ.

Закон також передбачає звільнення усіх керівників, починаючи з районної ланки, які працювали на момент подій Євромайдану і не написали своєї заяви на звільнення. Також проект закону передбачає усунення від влади людей, які словом чи дією підтримали зазіхання на територіальну цілісність України. У разі ухвалення парламентом документа всі представники влади, які не зможуть пояснити походження свого майна, будуть так само вилучені з її лав.

Під час акції протесту міліція затримала Колотого Володимира (1990 р. н.) та Галілова Артема (1993 р. н.).

Один із лідерів Автомайдану Сергій Коба, який був змушений переховуватись за кордоном від можливого затримання під час подій на Євромайдані, каже, що активісти півроку працювали над процесом люстрації в правовому полі, але політики не йдуть на поступки і залишають при владі тих, хто чинив злочини та правопорушення під час подій на Євромайдані:

Ті хто стояв з нами пліч-о-пліч на Майдані, захищаючи власні інтереси, захищаючи нашу ккраїну, своїх дітей, яким жити в цій країні. Ви стояли з нами поруч. Після перемоги Революції Гідності залишилось дуже багато покидьків. Ви бачите, вони повертаються. Половини парламенту, Партії регіонів не було. Зараз вони повернулись, тому що бачать, що нічого не відбувається: нікого не покарано, люстрація, на жаль, жодним чином не проводиться. Ми так довго чекали. Ми поклали сподівання на тих, хто зараз прийшов до влади. Ми дали їм дуже великий кредит довіри, щоб вони зробили те, що ми вимагали на Майдані - провести люстрацію і притягти до відповідальності усіх, хто був причетним до того, що наших хлопців вбивали, наші автівки спалювали, що деяким з нас довелось відсидіти в тюрмі або втікти за кордон. Якщо сьогодні цей закон не ухвалять, то я не розумію, за що загинули хлопці, за що ми стояли. І хто, як не ви, так чекаєте на цю люстрацію, щоб позвільняли цих чиновників, міліціянтів, які віддавали накази бити людей. Вони також зараз  при владі. Ви це теж знаєте. Так, багато хлопців з батальйону "Київ-1" та інших батальйонів, які співпрацюють з правоохоронними органами, щоб навести хоча б якийсь порядок, аби хоч якось їх контролювати. Вони, на жаль, зараз стоять по ту сторону барикади. Але як буде потреба, я знаю, вони приєднаються” - вважає Сергій Коба.

 

_DSC2184

_DSC2185

_DSC2186

_DSC2212

_DSC2237

_DSC2239

_DSC2242

_DSC2254

_DSC2281

_DSC2299

_DSC2308

_DSC2311

_DSC2321

_DSC2329

_DSC2336

_DSC2347

_DSC2476

 

_DSC2494

_DSC2497

_DSC2544

_DSC2568

_DSC2611

_DSC2623

_DSC2634

_DSC2647

_DSC2647a

_DSC2652

_DSC2667

_DSC2688

По тому, як із ложі преси активістам вдалось вивісити плакати "Вимагаємо люстрацію" та "Голосуй за Закон "Про очищення влади", спікер парламенту Олександр Турчинов пообіцяв поставити люстраційний законопроект на розгляд парламенту в четвер:

"Ми обговорювали це питання з керівниками фракцій... Зараз профільні комітети повинні розглянути альтернативні законопроекти з цього питання і в четвер вони будуть включені до розгляду в сесійній залі. Крапка", - наголосив Турчинов.

Позафракційний депутат Юрій Дерев’янко вважає доброю ознакою, що розглядатиметься у четвер, бо у вівторок депутати не проголосували за жодний із виборчих законопроектів. А це означає, у четвер буде мобілізація депутатів.

Автомайдан пообіцяв 13 серпня поїхати з протестними акціями до місць проживання народних депутатів, які проігнорували законопроект у вівторок. Тим часом активісти з Одеського Автомайдану залишилися ночувати під Верховною Радою до самого четверга, куди на 8.30 запрошують небайдужих українців з акцією протесту.

"Якщо закон знову буде провалено, я йду до друзів на фронт - каже Єгор Соболєв. - Тут я більше не допоможу. Без закону люстрації вже не вийде. Зрадники, саботажники та корупціонери вже подомовлялися і просто на вимогу громадськості у відставки не йдуть. Тому або домагаємося ухвалення закону "Про очищення влади", або і цього разу шанс на люстрацію ми втратили".

Тест та фото: Микола Мирний