Сквирська пісочниця, або Чи на своєму місці прокурор району?

demotivators.org.ua-162765-3У попередній  статті  я розповідав про те, як влада міста Сквира змогла роздерибанити майже 70 тисяч гривень під час будівництва (реконструкції) двох дитячих майданчиків.

Ми з нетерпінням очікували, коли ж Сквирська районна прокуратура закінчить досудове розслідування, адже у Сквирі вже всі давно чули про так звані «дружні» стосунки прокурора Шахрая Юрія Івановича з місцевою владою.

Всі знають, що за плідну роботу нашого прокурора одарили квартирою (за кошти місцевих бюджетів) та земельною ділянкою, і це в той час, коли сотні жителів міста Сквира та району очікують своєї черги на отримання земельної ділянки чи квартири.

Можливо, наш прокурор розслідував якийсь дуже великий злочин або повернув до бюджету велику суму коштів? Ну а за що ще можна надати прокурору землю і квартиру в такий важкий для України час?

Проте на прикладі справи з дитячими майданчиками ми можемо побачити, що прокурор Шахрай Ю.І. розслідував цю справу дивним чином:  не добився повернення усієї суми до бюджету та не покарав винних.

Нагадаю, як розгортались події:

На початку 2014 року депутати Сквирської міської ради звернулись до Сквирської районної прокуратури з вимогою розслідувати  нецільове використання бюджетних коштів (а простіше – їх розкрадання) під час будівництва дитячих майданчиків у 2012 році.

Прокурор Сквирського району Шахрай Юрій Іванович проінформував депутатів, що за фактом розпочато досудове розслідування.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Як ми можемо бачити з листа-відповіді, прокурор Шахрай Ю.І. ще у квітні цього року встановив наступні факти по цій справі:

  1. Прокуратура встановила, що за наданими документами проведено реконструкцію дитячого майданчика по вулиці Маслова на загальну суму 69997,93 гривні.
  2. Хоча гроші і перераховані ще в 2012 році, станом на сьогодні роботи по монтажу дитячого майданчик по вулиці Маслова не проводились.
  3. Ці кошти відповідно безпідставно перераховані на рахунок ТОВ «Дорожний торговий дім», яка виконувала роботи.

Тобто, у квітні прокурор по вилучених документах чітко побачив фактично розкрадання бюджетних коштів, про що і повідомив депутатський корпус міста Сквира.

Проте протягом наступних декількох місяців щось, мабуть, змінилось у житті сквирської прокуратури, і риторика прокурора Шахрая Ю.І. стала вже іншою. Так, на черговому пленарному засіданні сесії Сквирської міської ради у червні  цей прокурор починає розповідати вже трошки інші версії розвитку подій.

У підсумку все закінчилось не покаранням винних та притягненням до кримінальної відповідальності, а звичайним адміністративним покаранням. Тобто, 19 тисяч гривень фірма повернула в місцевий бюджет, а понад 50 тисяч  гривень спритні працівники фінансової інспекції та прокуратури розписали по інших майданчиках міста, про що прокурор Шахрай Ю.І. повідомив Сквирську міську раду відповідним приписом про усунення порушень законодавства.

_20140724_21490104

 

_20140724_21502200

Прокурор Шахрай 3

Дивний прокурор у нас: по факту відбувся перерахунок бюджетних коштів за неіснуючі роботи, два роки він цього не бачив,а зараз пише, що причиною порушень є «неналежне та несумлінне виконання посадовими особами Сквирської міської ради своїх посадових обов’язків». А винна особа - Горбалінський В.М., який підписав Акт – не може понести покарання, бо вже звільнений. От і все. Прокурор Шахрай Ю.І. попрацював.

А Сквирська міська рада надала відповідь, з якої випливає, що карати працівників міської ради ніхто не буде.

Прокурор Шахрай 2

 

1.На всіх фінансових документах, які узаконили цю злочинну оборудку, стоїть підпис Першого заступника Сквирського міського голови Горбалінського В.М.,  звідси вбачається,  що саме Горбалінський В.М. повинен нести відповідальність за цю фінансову аферу.

Також є цікавим той факт, що саме Горбалінський В.М. був присутній на засіданні земельної комісії Сквирської міської ради в 2011 році та обґрунтовував (лобіював) доцільність надання прокурору Шахраю Ю.І. земельної ділянки.

Чи не пов’язане таке надання земельної ділянки прокурору з тим, що він (прокурор) два роки не бачив цього розкрадання бюджетних коштів та інших аналогічних зловживань?

Хто з місцевої громади уповноважував на таку необґрунтовану роздачу землі  міського голову, його заступників та частину підконтрольного депутатського корпусу? І, до речі, прокурор не бачить і інших порушень законодавства України, які скоїв Горбалінський В.М., і про які Сквирську районну прокуратуру повідомляли протягом 2012 – 2014 років? Що це у нас за прокурор такий???

2. З припису прокурора Шахрая Ю.І., виходить, що 19 тисяч гривень повернули в бюджет, адже роботи по монтажу майданчику по вулиці Маслова не проводили. А на 50 тисяч зробили інші монтажні роботи на майданчику по вулиці Червона Площа (дивимося акт виконаних робіт). Проте «пікантність» цієї ситуації полягає у тому, що цей майданчик встановлено ще у ... 2010 році. А пару додаткових гойдалок встановили за рахунок спонсорських коштів, про що місцева влада «волала на кожному кутку». А ось і підтвердження – стаття в місцевій газеті.

Прокурор Шахрай

 

Звідси випливає, що  прокурор Шахрай Ю.І.  та фінансова інспекція у своїх звітах (висновках перевірки) показали, що частина гойдалок майданчика по вулиці Червона Площа (які насправді встановлені за спонсорські кошти) встановлено за ті самі 50 тисяч гривень бюджетних коштів?

І от скажіть,  навіщо нам така місцева влада, яка безсоромно розкрадає гроші платників податків, а потім плачеться, що їм не вистачає на ремонти доріг, освітлення вулиць та вирішення інших проблем. І навіщо нам такий прокурор, який не хоче бачити явних порушень законодавства України та отримує квартири й земельні ділянки за невідомо які заслуги?

В одному з наступних своїх блогів я опишу ті порушення законодавства, про які сквиряне повідомляли прокурора району Шахрая.Ю.І., і на які він не відреагував. Зробимо разом висновки про роботу нашої районної прокуратури, і зробимо це як платники податків, за рахунок яких утримується уся правоохоронна система.

Далі буде…