Рівненські судді ховають майно і доходи своїх родичів – “Четверта влада”

фото з nakaz.com.ua

фото з nakaz.com.ua

Судді Рівненського міського суду вирішили не показувати у своїх деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік членів своїх сімей, їхнє майно та доходи. Про це повідомляє портал «Четверта влада» з посиланням на відповідь Рівненського міського суду на запит видання та оприлюднених на сайті суду декларацій про доходи суддів.

Як пише видання, 9 липня журналіст порталу «Четверта влада» звернувся до Рівненського міського суду із запитом, в якому просив надати відомості із декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік голови Рівненського міськсуду та решти суддів суддівського корпусу Рівненського міськсуду.

Проте працівники суду порушили вимоги ЗУ «Про доступ до публічної інформації» і надали відповідь лише на 13 робочий день з дня подання запиту. Більше того, у відповіді зазначили, що запитувану інформацію журналіст може отримати із декларацій, які оприлюднені на сайті Рівненського міського суду.

“Така відповідь – теж суперечить нормам ЗУ «Про доступ до публічної інформації», де зазначається, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел вважається неправомірною відмовою в наданні інформації”, - пише видання. З цього приводу редакція надіслала скаргу в прокуратуру.

Менш з тим, журналіст проаналізував декларації суддів Рівненського міського суду, які оприлюднені в інтернеті і побачив, що працівники суду порушили вимоги Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зокрема, в деклараціях, які оприлюднені на сайті Рівненського міського суду, вилучена інформація про членів сім’ї декларантів.

Так, пише видання, в деклараціях 12 суддів заретушована, або частково заретушована інформація про склад сім’ї декларанта, сукупний дохід членів сім’ї декларанта та пункти, які складають дохід членів сім’ї декларанта.

Крім того, в деклараціях оприлюднених на сайті Рівненського міського суду після комп’ютерної обробки не зрозуміло ряд відомостей із них. Зокрема, в декларації Бердій М.А. видно, що на сторінці 7 був вказаний якийсь легковий автомобіль членів сім’ї декларанта, однак не зазначено року його випуску. Це не дає змоги підтвердити наявність транспортного засобу в членів сім’ї декларанта, його марки, об’єму двигуна тощо.

Подібне приховування інформації, зауважує видання, наявне й в інших деклараціях 13 суддів.

Аналогічна ситуація склалася і з деклараціями про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру суддів Господарського суду Рівненської області, пише видання.

Там хоч і надали відповідь належним чином і у передбачені законом терміни, проте в усіх деклараціях суддів також заретушована інформація про членів сімей декларантів, їхнє майно і доходи.

З огляду на це, журналіст порталу «Четверта влада» звернувся зі скаргами до голови Рівненського міського суду, голови Господарського суду Рівненської області та до прокуратури Рівненської області з вимогою провести перевірку на предмет вчинення корупційних правопорушень та притягнути до відповідальності посадових осіб Рівненського міського суду та Господарського суду області у зв’язку з приховуванням інформації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру членів сімей та інших відомостей із декларацій суддів;

надати запитувану інформацію на запит журналіста та оприлюднити на сайтах судів копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік суддів в належному вигляді та з усією інформацією, яка є відкритою за Законом.