Міноборони закупило неякісні бронежилети на 71 млн грн – ГПУ

фото - Укрінформ

фото - Укрінформ

Генпрокуратура заявляє, що Міністерство оборони закупило для військових полегшені бронежилети, які не відповідають вимогам, на суму понад 71 мільйон гривень. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу відомства.

У зв'язку з цим у зоні АТО щонайменше 67 бійців отримали поранення шиї і паху. У частині випадків поранення були смертельними.

"Колишніми високопосадовцями оборонного відомства внаслідок неодноразової необґрунтованої зміни комплектації у період з 21.03.2014 по 30.05.2014 року організовано і здійснено закупівлю полегшених бронежилетів двох типів: без захисту шиї («Корсар 4») та без захисту шиї та паху («Корсар М3-1-4») у кількості 17 080 одиниць загальною вартістю понад 71 млн грн. Згідно висновку Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України зазначені засоби індивідуального захисту визнані такими, що не відповідають тактико-технічним вимогам до бронежилетів", - йдеться у повідомленні.

Порушення знайшли під час перевірки того, як здійснювалося матеріально-технічне забезпечення армії. У ГПУ заявляють, що при прийнятті їх належним чином не перевіряли і не випробовували.

"В результаті невідповідності засобів індивідуального захисту вказаним характеристикам з 31.05.2014 по 01.08.2014 року щонайменше 67 військовослужбовців Збройних Сил України, не маючи повноцінного захисту, отримали поранення шиї та ділянки паху, в тому числі смертельні... За даними фактами 08.08.2014 до ЄРДР внесено відомості про наявність у діях службових осіб Міністерства оборони України ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби)", - зазначають у прокуратурі.