Міненерго заявило в ГПУ про змову між чиновниками “Нафтогазу” і RosUkrEnergo

фото з korrespondent.net

фото з korrespondent.net

Заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Ігор Діденко 21 липня звернувся із заявою про злочин до генерального прокурора Віталія Яреми. У заяві Діденко просить перевірити, чи не знаходилися в змові екс-керівники НАК "Нафтогаз" і RosUkrEnergo, повідомляєZN.UA.

Видання нагадує, що  2010–2011 рр. російський "Газпром" і український мільярдер Дмитро Фірташ відсудили в НАК "Нафтогаз України" 12,1 млрд кубометрів газу на користь своєї швейцарської спільної компанії RosUkrEnergo. За свідченням фахівців, таке рішення арбітражу стало можливим завдяки конформістській позиції "Нафтогазу".

У заяві Діденко стверджує, що енергетичні чиновники епохи Януковича-Бойко, ймовірно, вступили в змову з керівництвом RosUkrEnergo, що і призвело до програшу "Нафтогазу" в Стокгольмі.

На думку Діденка, спочатку "Нафтогаз" стверджував в арбітражному суді, що отримав у власність 11 млрд кубометрів газу абсолютно законно. Але після зміни керівництва Міненерговугільпрому і "Нафтогазу України" позиція державного нафтогазового холдингу кардинально змінилася: НАК визнала, що спірні 11 млрд кубометрів газу завжди належали RosUkrEnergo, а "Нафтогаз"... привласнив їх без достатніх правових підстав. Більше того, "Нафтогаз" погодився, що має виплатити RUE штрафні санкції.

"Після зміни влади в Україні (коли президентом став Янукович. — ред.), приблизно в квітні-травні 2010 р., "Нафтогаз України" змінив свою позицію в арбітражній справі, чим фактично визнав вимоги RosUkrEnergo, відмовившись від своєї попередньої позиції... Доручення про перегляд позиції "Нафтогазу України" в арбітражному суді при Торгівельній палаті Стокгольма, зміна позиції української сторони на очевидно невигідну були викликані (спровоковані) не юридичними, а суто політичними міркуваннями: можливою змовою між колишнім керівництвом "Нафтогазу України" і RosUkrEnergo", — говориться в заяві на ім'я генерального прокурора.

У цьому документі Діденко також вказує на те, що українські суди дуже швидко визнали рішення Стокгольмського арбітражу і зобов'язали "Нафтогаз України" виконати його. Так, на проходження справи через Шевченківський райсуд столиці і Апеляційний суд Києва знадобилося менше трьох місяців.

А вже в наступному, 2011-му, році НАК "Нафтогаз України" розрахувалася з RosUkrEnergo. Не дивлячись на те, що у той час діяв мораторій на стягнення боргів із підприємств паливно-енергетичного комплексу для недопущення їх банкротства.

“Вважаю, що збиток "Нафтогазу" складає від приблизно 1,4 млрд дол. до приблизно 2 млрд дол... Прошу почати досудове розслідування у зв'язку з наявністю в діях колишніх посадових осіб компанії НАК "Нафтогаз України" ознак скоєння злочинів, передбачених ст. 191, 364, 367 Кримінального кодексу України", - резюмував Діденко.

Укрінформ