Кошти, виведені замглавою НБУ, знаходяться у європейському банку – Ярема

фото з ТСН

фото з ТСН

Генеральна прокуратура має інформацію про те, що кошти, виведені заступником голови Національного банку України Борисом Приходько через "Брокбізнесбанк", знаходяться в одному з європейських банків. Про це сьогодні на брифінгу у Києві сказав генеральний прокурор Віталій Ярема, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Приходько зараз заарештований і знаходиться в слідчому ізоляторі... Тільки через "Брокбізнесбанк" та відповідні схеми було вкрадено близько 2 млрд грн, і нам необхідно встановити, куди ці гроші пішли, на яких вони рахунках", - сказав він.

При цьому він підкреслив: "У тому числі у нас є інформація, що вони (виведені кошти - ред.) виведені в один з європейських банків".

Нагадаємо, 31 липня Генпрокуратура затримала заступника голови НБУ Бориса Приходька. За результатами розслідування встановлено, що в лютому 2014 він за попередньою змовою з головою правління ВАТ "Аграрний фонд" та посадовими особами "Брокбізнесбанку" незаконно заволоділи грошовими коштами ВАТ "Аграрний фонд" в розмірі 2 млрд 69 млн грн.

Приходько обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Він підозрюється за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розкрадання майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) коштів, отриманих злочинним шляхом) КК України.

Приходько був призначений першим заступником глави Нацбанку в грудні 2012 року, раніше він працював директором казначейства Державного Ощадного банку України.

В березня 2014 він був переведений на посаду заступника глави НБУ.

ВАТ "Аграрний фонд" зі статутним капіталом 5 млрд грн було створено в квітні 2013 року, згідно з постановою уряду.

"Брокбізнесбанк" заснований в 1991 році. За даними ГК "ВЕТЕК", вона володіє 40% акцій "Брокбізнесбанку". За даними самого банку, на 1 січня 2014 Олександр Буряк володів 9,3961% його акцій, Сергій Буряк - 9,3962%. У червні 2014 НБУ вирішив ліквідувати "Брокбізнесбанк".