За 2,5 роки на Львівщині не посадили у в’язницю жодного корупціонера – прокурор

фото з pro-vincia.com.ua

фото з pro-vincia.com.ua

У Львівській області найкорумпованішими галузями є медицина, освіта і земельна сфера, а боротьба із корупцією в регіоні є не дуже активною. З 430 корупціонерів, яких протягом останніх 2,5 років було притягнуто до відповідальності (з них 240 кримінальних корупціонерів), жодну особу не було позбавлено волі. Про це розповів прокурор Львівської області Микола Гошовський під час координаційної наради керівників правоохоронних органів сьогодні, передає «Вголос».

Гошовський зазначив, що за останні 2,5 роки у Львівській області зафіксовано 154 корупційні прояви у галузі охорони здоров’я, 51 випадок – у системі освіти, 37 – у галузі земельних відносин.

У бюджетній сфері, за інформацією прокурора, від початку 2012 року і досі за корупцію покарані 27 посадових осіб районних адміністрацій, 7 осіб – із обласної адміністрації, 11 працівників митниці, 10 податківців і 37 працівників органів внутрішніх справ.

За його словами, методи боротьби із корупцією на Львівщині є не дуже ефективними, адже нікого із хабарників не було позбавлено волі.

«З 430 корупціонерів, яких протягом останніх двох з половиною років було притягнуто до відповідальності (з них 240 кримінальних корупціонерів), жодну особу не було позбавлено волі. У 2012-2013 рр було три випадки позбавлення волі, але це за злочинами минулих років, а за останні два з половиною роки жодного вироку до реального позбавлення волі в нас немає. От вам і вся ефективність боротьби з корупцією», – сказав Микола Гошовський.

Він нагадав, що раніше у Верховній Раді розглядали проект Закону, який передбачає покарання за корупцію для працівників правоохоронних органів – пожиттєве  позбавлення волі.

Крім того, прокурор вважає, що участь громади у виявленні корупції має бути активнішою. Він розповів, що лише 20% проваджень щодо корупції зареєстровані за зверненнями громадян, а решту – завдяки оперативним діям правоохоронців, а має бути навпаки.