Працівники львівського ремзаводу проривалися на своє підприємство, як у зону АТО

  «Ні корупції» вже повідомляв про складну ситуацію, в якій опинилися працівники львівського  ЗАТ «Ремонтно-інструментальний завод» через зміну менеджменту на підприємстві. Зрештою ініціативній групі таки вдалося прорватися через «чорний хід» на територію рідного заводу. Нагадаємо, що після  призначення нового керівництва на підприємстві трудовий колектив понад тиждень часу без жодних  пояснень не допускають до своїх робочих місць.

Розмова колективу ЗАТ РІЗ з юристом За інформацією речника ініціативної групи Юрія Шивала, на жаль, новий керівник підприємства Юрій Гузь навіть за такої ситуації відмовився особисто надати вичерпні відповіді на запитання колективу.

Натомість на зустріч було делеговано новопризначеного юриста підприємства такого собі пана Назара Богдановича, який відмовився називати своє прізвище.

Відтак, чимале  роздратування  у нього викликала присутність журналістів та активістів Громадського сектору Євромайдану та Демократичного Альянсу, які прийшли підтримати робітників заводу.

Під тиском преси та представників громадськості ініціативній групі колективу «Ремонтно-інструментального заводу» зрештою вдалося потрапити на територію підприємства.

Встановити факт розрізання обладнання заводу на металобрухт їм наразі не вдалося, оскільки усі цехи були зачинені. Але заступник керівника з питань виробництва Петро Захарків повідомив представників ЗМІ про відсутність заводських пломб на замках, що може свідчити про несанкціоноване проникнення сторонніх осіб в середину цехів, де знаходиться виробниче обладнання.

Під час зустрічі з колективом ЗАТ «РІЗ» юрист  пан Назар був поінформований про суми заборгованостей по заробітній платі, яка має бути виплачена згідно з судовими рішеннями та виконавчими провадженнями, а також відповідно до чинного законодавства України. Юрист пообіцяв, що по мірі можливостей ці кошти буде виплачено.

Але, як стверджують працівники заводу, гарантій того, що  означені кошти будуть надходити на розрахунковий рахунок підприємства у них немає. Окрім того, відкритим залишається питання виплати заборгованостей заробітної плати, які були нараховані вже  у період після винесення судових рішень. Також  юрист повідомив про те, що на підприємстві до  10 жовтня 2014 року має  відбутися скорочення штату працівників у зв’язку з так званою виробничою необхідністю. Таку необхідність він пояснив відсутністю замовлень на підприємстві. Робітники  не сприйняли  таку аргументацію, адже про які замовлення може йти мова, якщо потрапити на підприємство ні потенційні замовники, ні виконавці не можуть.

Нагадаємо також, що  6 серпня працівники заводу звернулися в обласну та районну прокуратури з колективною заявою про вчинення ймовірного рейдерського захоплення їх підприємства  й тепер сподіваються на незалежне й неупереджене розслідування цієї справи.

Ігор Галущак

Львів