Курченко намагається вивезти з Одеського НПЗ пальне – Чорновол

фото з zn.ua

фото з zn.ua

Український бізнесмен Сергій Курченко, який звинувачується у контрабанді нафтопродуктів, розкраданні держмайна та інших оборудках в енергетичній галузі, намагається вивезти з Одеського нафтопереробного заводу арештоване пальне під приводом планового ремонту підприємства.

Про це заявила урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики Тетяна Чорновол на прес-конференції у п'ятницю, передає Укрінформ.

"З 76 тисяч тонн арештованого пального 66 тисяч знаходиться на Одеському НПЗ. Продукція еквівалентна 1 млрд грн. Менеджмент Курченка на підприємстві підключив усі механізми, щоб вивезти це паливо. Зокрема, зараз в різні органи Одеської області, до МВС пішли заяви, що зберігання палива на території заводу є небезпечним. Далі керівництво заводу підписує договір з приватною фірмою, яка зобов'язалася вивезти це пальне на час ремонту заводу", - розповіла Чорновол.

Вона зазначила, що ПП "Дімекс-У", з яким укладено договір про тимчасове вивезення арештованого пального, вже 2 роки не перебуває за адресою юридичної особи й отримує прибутки на рахунок футбольного клубу "Нафтовик Укрнафта". Встановити місцезнаходження директора підприємства для роз'яснення ситуації не вдалося, зауважила посадовець.

Крім того, за її словами, договір про вивезення арештованих нафтопродуктів не містить відомостей про напрямок їх транспортування та умови зберігання. "В договорі не прописано умови зберігання цього пального. Тобто фірма його вивозить, а куди - невідомо", - резюмувала Чорновол.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо Сергія Курченка, який підозрюється у нанесенні збитків державі на 5,5 млрд грн. З 23 квітня він оголошений в