Прокуратура поновила справу проти Кернеса – Аваков

ajnj p slovoidilo.ua

ajnj p slovoidilo.ua

Розслідування в рамках кримінального провадження проти Харківського міського голови Геннадія Кернеса відновили. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр МВС Арсен Аваков, повідомляє Ліга.

"Кернес - чиновник першої категорії, і за законом справи стосовно нього може вести тільки прокуратура. Виробництво, де у нього був домашній арешт, як мені сьогодні повідомили, припинене слідчим Генпрокуратури, виявляється відновлено... суть в тому, що суд виніс рішення продовжувати, раз він так енергійно працює на своєму робочому місці. І, вважаю - це правильно", - повідомив Аваков.

Нагадаємо, кримінальне провадження стосовно мера Харкова було відкрито 25 лютого 2014. Кернеса підозрюють в скоєнні злочинів за ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини, покарання - обмеження волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк), ч. 2 ст. 127 (катування), ч.1 ст.129 (погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози) КК України.

13 березня Печерський районний суд міста Києва обрав Кернесу запобіжний захід у вигляді часткового домашнього арешту. У постанові суду зазначалося, що він повинен був перебувати вдома з 21:00 вечора до 7:00 ранку щодня.

28 квітня на Кернеса було скоєно замах. Політик отримав проникаюче вогнепальне поранення в області спини. Він був прооперований і перебував у важкому стані в харківській лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. А. І. Мещанінова. Пізніше його відправили на лікування до Ізраїлю.

17 червня Кернес повернувся в Україну, а потім приступив до виконання своїх обов'язків на посаді градоначальника Харкова.

Генеральна прокуратура України зупинила досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно мера Харкова Геннадія Кернеса.