На межі банкрутства

themeПрацівники ремонтно-інструментального заводу у Львові нині мають обгрунтовані підстави підозрювати теперішнє керівництво підприємства у розкраданні обладнання й свідомому знищенні виробництва.

Натомість начальство замість того, щоби пояснити свої дії, просто не допускає пересічних  працівників до своїх робочих місць.

Більше того, за словами представників робочого колективу ремонтно-інструментального заводу, усі безчинства на їхньому підприємстві відбуваються під покровительством призначених  ще за часів правління Януковича  голови фонду державного майна Миколи Копача та виконуючого обов’язків голови правління ВАТ «Автонавантажувач» Олега Воробця.

Отож, вважають обурені трудівники, допоки на сході України триває війна з російським тероризмом, у Львові цинічно руйнується ще одне донедавна діюче підприємство – ЗАТ «Ремонтно-інструментальний завод».

Нині вхід на територію підприємства заблокували працівники приватної охоронної фірми «Конвекс», які так і не змогли пояснити причини своїх дій. За словами ж одного з робітників ремонтно-інструментального заводу, напередодні сюди привезли інструменти для розпилювання робочих верстатів та іншого обладнання на металобрухт.

Трудовий колектив вимагав зустрічі з новопризначеним керівництвом для з’ясування ситуації, а також допуску  їх до своїх робочих місць. Окрім цього, працівники вимагають виплатити їм заборгованості по заробітній платі, яка у декого тягнеться ще  з 2009 року.

Але до представників колективу ЗАТ «Ремонтно-інструментальний завод» так ніхто з керівників і не вийшов. Обурені працівники склали акт про недопущення їх на свої робочі місця, а також подали колективну заяву в прокуратуру про вчинення  ймовірного злочину.

Підприємство маленьке  й ледь животіє, але у робітників якраз і складається враження, що завод доводиться до банкрутства свідомо, й  зараз відбувається банальне розкрадання на брухт робочого обладнання. Вони вважають, що підприємство попри всі негаразди  могло б збільшити обсяги свого виробництва зокрема за рахунок виготовлення   запасних частин для техніки, яка задіяна у зоні проведення АТО.

Відтак, працівники заводу шукають підтримки та просять журналістів допомогти з розголосом даної справи. Якщо  найближчим часом їхні вимоги не будуть прийняті до уваги, а руйнування підприємства не припиниться, то вони обіцяють пікетувати Львівське обласне управління фонду держмайна, а  в подальшому вдатися до більш радикальних дій.

Ігор Галущак

Львів