Для боротьби з депутатською корупцією створять спеціальну службу

фото з www.poltava.pl.ua

фото з www.poltava.pl.ua

Для боротьби з народними депутатами, які отримують тіньові доходи, буде створено Службу фінансових розслідувань. Про це на брифінгу 7 серпня заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко, повідомляєУкраїнська правда з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За його словами біля 80% "сидять" на тіньових схемах отримання доходів.

"Відсотків 80 сидять, намагаються сидіти, намагаються влазити за допомогою партій, юридичних осіб. Якщо підрахувати депутатські звернення або інший вплив, то це досить високий відсоток", – сказав він.

Водночас Хоменко висловив упевненість, що парламент ухвалить закон про створення Служби фінансових розслідувань, який вже на наступному тижні буде затверджений Кабінетом міністрів і після цього переданий до парламенту.

"Я упевнений, що парламент ухвалить закон, але ми маємо брати до відома, що проголосують не всі", – сказав він.

У зв'язку з важливістю цього проекту уряд запропонує голосувати поіменно.

"Сьогодні ніхто з тих, хто сидить на тіньових схемах, як товарних, так і фінансових – не хочу сьогодні називати прізвища, прийде час, і ми їх назвемо – хіба буде рубати сук, на якому сидить? Тому ми пропонуємо поіменне голосування у парламенті за ці закони", – наголосив Хоменко.

Нагадаємо, у кінці липня Верховна Радаскасувала надбавки до зарплат депутатам та міністрам, знизивши таким чином зарплати з приблизно 17 до 6,5 тис. грн.