Депутати змінюють виборчий закон потайки – громадські організації

фото з www.novostimira.com.ua

фото з www.novostimira.com.ua

Діяльність парламентської робочої групи, що працює над змінами до закону про вибори до Верховної Ради ведеться непрозоро, експерти та громадськість не мають впливу на процес підготовки змін до законодавства. Про це йдеться у спільній заяві  ГО "Інтерньюз-Україна", Комітету виборців України, громадської мережі ОПОРА, Українського незалежного центра політичних досліджень (УНЦПД), руху ЧЕСНО та Інституту медіа права, передає Укрінформ.

Автори документа констатують, що непрозорість підготовки змін до виборчого закону несе ризик, що ухвалений закон буде суперечливим та потребуватиме змін вже в ході самих виборів.

Громадські організації виробили спільну позицію щодо нових правил, за якими має проводитися наступна кампанія. Так, вони, зокрема, переконані, що наступна кампанія має проводитися за пропорційною системою у багатомандатних округах з голосуванням за відкриті списки кандидатів, виборчий бар’єр для партій не має перевищувати 5%, а сама кампанія має тривати понад 45 днів.

Представники громадянського суспільства наполягають на тому, щоб на сайті ЦВК оприлюднювалися відомості про доходи та майно кандидатів, а до Кримінального кодексу України було внесено зміни, які передбачають суворіші покарання за виборчі злочини.