РФ повністю відмовляється співпрацювати з Україною по справі Курченка – радник МВС

фото з zn.ua

фото з zn.ua

Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко зазначає складність розслідування справи стосовно бізнесмена Сергія Курченко через те, що в злочинних схемах були задіяні підставні особи, також Росія не сприяє в розслідуванні. Про це він розповів 4 серпня в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, пише Інтерфакс-Україна.

"Розслідування справи Курченко ускладнюється тим, що у Курченка були десятки підставних директорів. Ключових він вивіз за межі України. Тобто, є якась фірма, проходження за рахунками величезних грошей, однак особи, з якої можна запитати, немає. І необхідно збирати документи, щоб подавати на розшук цю особу в Інтерпол", - розповів Геращенко.

Він підкреслив: "Росія повністю відмовляється співпрацювати з ними за даними особам".

"Ми знаємо, що в Росії планують порушувати кримінальні справи на пана Курченко, але не з українських справ, а їх хочуть розвести на гроші", - додав радник глави МВС.

"Коли у справі були задіяні у злочинних схемах сотні людей, щоб все правильно оформити, потрібно кожного допитати. Це буде справа, в якій будуть сотні тисяч сторінок", - підсумував він.

Нагадаємо, бізнесмен і глава наглядової ради групи ВЕТЕК Сергій Курченко оголошений у міжнародний розшук.

Генпрокуратура за результатами проведених перевірок у березні 2014 почала кримінальне провадження щодо службових осіб держпідприємств - виробників скрапленого газу: ВАТ "Укргазвидобування", Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз", ПАТ "Укрнафта", "які під виглядом реалізації газу для потреб населення навмисне завищували обсяги реальних потреб в цьому". Створений таким чином надлишок скрапленого газу реалізовували комерційним структурам, які згодом реалізовували його на автозаправках. Сума завданих таким чином збитків перевищує 1 млрд грн.