За вимагання 357 тис грн затримали чиновника Держінспекції

фото з kirovgrad.pp.ua

фото з kirovgrad.pp.ua

2 серпня у Кіровограді після отримання неправомірної вигоди у розмірі 357 тисяч гривень був затриманий перший заступник глави Державної інспекції сільського господарства України. Про це повідомляється на сайті МВС.

В липні поточного року держслужбовець вимагав та отримав неправомірну вигоду за надання дозволу на зняття 51 ґа родючого шару ґрунту для приватного підприємства, основною діяльністю якого є проведення робіт по видобуванню корисних копалин.

Попередня правова кваліфікації дій затриманих – ч. 4 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

МВС також звернеться до міністра агропромислового розвитку України Ігоря Швайки, якому підпорядковується Держсільгоспінспекції, з вимогою відсторонити від виконання службових обов`язків Немировського у зв`язку з його затриманням і пред`явленням підозри у вчиненні корупційного правопорушення.

Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко додав, що після отримання хабаря чиновник зрозумів, що його оточують співробітники міліції та блокують автомобіль, зник з місця злочину, при цьому він вискочив на тротуар та мало не збив пішоходів. Пізніше втікач змінив свій автомобіль на авто товариша та спрямував до міста Києва, де і був затриманий на трасі співробітниками міліції одного з постів ДАІ, попереджених за планом «Перехоплення».