Завершується виставка речей Януковича та Пшонки в Національному художньому музеї

_DSC1012

Полотно Василя Полєнова "Хто з вас не без гріха" (1908) було придбано на британському аукціоні "Bonhams" за 6 млн доларів.

До 10 серпня українці зможуть подивитись експозицію “Кодекс Межигір’я” в Національному художньому музеї України. Тут у семи залах представлені 518 предметів інтер’єру, які оточували президента-втікача Віктора Януковича та колишнього генпрокурора Віктора Пшонку в їхньому повсякденному житті. 

"Першим ми побачили неймовірно шикарний канделябр з неправдоподібно жовтого металу, що нагадував швидше пластмасу, ніж золото, на підставці з мармуру «Ефеська вишня», дуже популярного у виробників кухонних стільниць, - згадують художник Олександр Ройтбурд та головний редактор видання Art Ukraine Аліса Ложкіна події 23 лютого, на другий день після втечі Віктора Януковича, і продовжують. - Далі нашому погляду явився ящик з сертифікатом, що засвідчував знаходження всередині нього коштовної декоративної групи «Олені», виготовленої в 1976 році на одній з німецьких порцелянових мануфактур. Ми все ще очікували побачити кинутих напризволяще незліченних Ван-Гогів і Джоконд і, звичайно ж, славнозвісний золотий унітаз. Замість цього один з бійців Самооборони захоплено виніс із каптьорки постановочний натюрморт з глечиком і плодами, боязко написаний не надто професійним художником. Ця картина мала, на його думку, неймовірну культурну цінність. Інша частина цінностей була не розпакована, не описана, і люди, які охороняли гараж, не мали ані найменшого уявлення про те, що саме вони охороняють. Ситуація була зовсім непередбачуваною - адже серед маси псевдозолотого мотлоху цілком могли знайтися і справжні культурні цінності, які необхідно було терміново евакуювати, бо в президентській резиденції залишалася загроза стихійного або організованого мародерства.

Аліна Ложкіна й Олександр Ройтбурд почали шукати допомоги серед провідних керівників музеїв України: "Більша частина цього часу пройшла в переговорах і очікуванні - адже часом поклади з черговою партією нашвидкуруч спакованих канделябрів та ікон віднаходилися в найнесподіваніших місцях: котельнях, гаражах, льохах тощо. Не до всіх об'єктів нам надавався доступ, дещо було стихійно розтягнуто ще до початку дії експертної комісії або вивезено колишнім господарем при втечі... Багато пишуть про зухвалу розкіш резиденції. Але її головною особливістю, мабуть, є хаотичне нагромадження стилів, поєднання непоєднуваного, коли в дерев'яній хаті ми виявляємо інтер'єр а Іа гососо, вся ця пишнота виходить вікнами на ставок з бетонною імітацією руїн Парфенона, а довколишній СПА-комплекс декоровано в стилістиці пізньосталінського курортного ампіру. Бутафорія і симуляція, еклектика і незграбна розкіш, що змушує згадати смаки циганських баронів, засилля позолоти і стилістичний різнобій в оздобленні приміщень - ось характерні особливості межигірського «євроремонту», стилю, який хтось влучно охрестив «донецьким бикоко», - кажуть автори виставки.

Куратор виставки, художник Олександр Ройтбудт розподілив експонати на сім зал, де кожна з них представляє особистість колишнього українського президента і генпрокурора.

Вази, ікони, стародруки, зброя, годинники, скульптури, живописні твори та багато інших предметів розкоші -  без підписів. Це було зроблено навмисно, аби уникнути ціннісної оцінки і, за задумом авторів виставки, не заважати предметам «промовляти і свідчити».

_DSC1007_DSC1008 _DSC1011
_DSC1022 _DSC1030 _DSC1036 _DSC1037_DSC1042 _DSC1043 _DSC1046 _DSC1047 _DSC1050 _DSC1053 _DSC1055 _DSC1060 _DSC1061 _DSC1069 _DSC1071 _DSC1073 _DSC1076 _DSC1086 _DSC1094 _DSC1095 _DSC1096 _DSC1097 _DSC1099 _DSC1101 _DSC1104 _DSC1106 _DSC1107 _DSC1108

Інтернет-видання “Ні корупції!” зазирнуло в книгу відгуків експозиції і пропонує до уваги своїм читачам емоційно найвитриманіші відгуки відвідувачів музею.

"Як треба не любити свій народ і свою Вітчизну, щоб так грабувати. Ця виставка - пам'ятник ненажері. Бідна країна і бідні люди. Ціною гибелі Небесної Сотні ми змогли це побачити. Вічна пам'ять їм".

Лідія, м. Київ

"Ничего необычного!!! Куча барохла".

1 мая 2014 г.

"Согласна, куча барахла. Нормальный человек, если есть возможность, все это имеет".

1 мая 2014 г.

"Так жить нельзя! Упаковка не значит содержание".

Юля 04.05.2014

"Сколько нужно человеку, чтобы просто жить! Ужас. Неужели его не тошнило от количества блеска и роскоши?"

Вова и Яна, г. Киев

"Такий музей можна створювати після припинення царювання будь-якого президента".

_DSC1122

"Прикро, страшно соромно, що Україною керувала така людина!!!"

Марта,  м. Київ, 1 травня 2014

"А где батон?"

""Донецьке бикоко" - краще й не скажеш".

01 травня 2014

"Спасибо за выставку. Надеюсь когда-то побывать на выставке "богатств" у дома Путина!"

"Цікаво. Речі деяких розповідають про їх поціновувача або власника. Не вражає, а засмучує, що такі люди нами керують, бо вони - це ми. Ми їх вибираємо. Кожен народ заслуговує свого керманича. Але обнадією ж, що ми власноруч "такого" керманича здихались. Себто, ми - не безнадійні і попереду світло!"

Святослав 2 травня 2012

"Янукович не покупал все эти вещи: их ему дарили твои, народ, дети; и подарки эти отбирались дарителями как раз в масштабах мировоззрения дарителей и их (дарителей) понимания красоты и культуры... и мы такие же и это весьма печально... Так что осуждаете вы сами себя".

Алик

"Жлобство переможене".

Володимир

"Відвідали з подругою цю виставку і були в шоці - все це повний НЕСМАК. Якщо назвати двома словами - "золоте убожество"".

Чіта і Аня 2 травня 2014

"Історія України поповнилась шматом мистецтва від Януковича. Тепер це буде завжди. В кожний музей України можна передати частинку розкоші, щоб всі бачили, якою ціною купується щастя по "партіїрегіоналівські". Періодично міняючи експозицію від одного музею міста до іншого, поки все не розкрадеться, розсипеться, зітреться. Це уявити неможливо! Це треба бачити!!!

Власть советам!

Землю народам!

Искусство музеям".

Пані Тетяна, 30 квітня 2014 рік, 17.00

_DSC1117

"Дякувати Віктору Федоровичу за цікаву експозицію музею."

2 травня 2014

"Це хвора людина, до того ж великий злодій. Треба показувати Донбасу, чому він такий бідний".

Япченко, 2 травня 2014

"Сначала может показаться, что человек болен, но на віходе понимаешь - жлоб!"

В. Асоп, 2 мая 2014

"Пусть помнят все коррупционные диктаторы и царьки, что конец им всем рано или поздно приходит. Не собиранию неправедных богатств надо посвящать жизнь. Спасибо Майдану и всем честным гражданам Украины, которые избавили народ от паразита, негодяя и вора".

Евгений Сытник, доцент, г. Донецк, 2 мая 2014

"Експозиція не справляє гнітючого враження, оскільки експонати дуже цікаві і нарешті стали власністю народу України. Раджу після цієї подорожі відвідати Межигір'я - чудо ландшафтного дизайну України".

Сім'я Шунко, м. Київ

"Вражають речі екс-президента. Таких дорогих речей я ніколи не бачив. Найдивніше те, що вони йому, скоріш за все були не потрібні".

Артем

"Коли буде виставлена колекція шапок?"

"Збережіть для майбутнього, а церковні книги покладіть у монастирях і соборах, щоб люди могли приклонитися до них і попросити здоров'я для всієї України".

м. Володимир-Волинський, Волинь, 2.05.2014

"Навіщо йому рушниця. Він же в штикову не ходить. Я здивований!"

Антон, 10 років, 03.05.2014

"В него так верили, за него голосовали, а он так подвел страну, восток Украины. Позор!!!"

г. Краматорск 03.05.14

Следующий президент должен пройти психологическое тестирование на нормальность.

"Залишаэться лише уявити, скільки ще добра, коштовностей вивезено вантажівками, літками та морем... Якби можливо було хоч відсоток повернути до музеїв України... Але ж на той світ він все одно з собою нічого не візьме, не забере. Жлоб. Через нього ще деякий час люди будуть із застереженням ставитись до мешканців Донбасу. Прикро. Але ж ми його обрали чесно".

Любов, м. Донецьк 04.05.2014

"Выставка - просто супер! Как будто побывала в каком-нибудь знаменитом музее..."

04 мая 2014

"Це жах!!! Куди йшли людські гроші, а сільки хворих дітей, обездолених людей. Невже наша влада не винесе з цього урок. З сообою нічого не заберемо. Подумайте над цим".

04 травня 2014

"Я хотів би, що це все бачили шахтарі, котрі лізуть добувати вугілля на глубину 2 км, а він жирував за їхній рахунок. Під ногами цієї людини повинна горіти земля".

Петро, Київ

"Настолько слаб человек, если ему было все мало! Его сделала свита"!

Анна, 8 мая 2014 г.

"Штоб я так жил!!!"

Только один вопрос: Как "это" могло быть президентом Украины?

Елена, 10 мая 2014

_DSC1142

"Мені здається, що всі ці експонати забирають мою енергію. напевне це тому, що речі йому дістались нечесним шляхом".

Катерина, 10 травня 2014

"Непонятно вот что - неужели все это дает счастье?"

"Протягом огляду мене не полишала думка, що, напевно, тут зібрані лише непотріб - те, що не було вивезено Януковичем та те, що не розікрали після нього. І взагалі потрібно організувати спільну виставку наших правителів: наприклад, Тимошенко, Порошенка та ін. Впевнений - там теж є на що подивитись. Всі речі, зібрані тут, говорять лише про одне - ТРЕБА ДУМАТИ, КОГО ОБИРАТИ!!! Бо народ має ту владу, на яку він заслуговує".

Ящук О.

"Я проста вчителька із села. І побачивши цю велич просто обурена, як ми змогли таке допустити. Я дуже вдячна організаторам виставки за шанс побачити все на свої очі. Фотозвіт чекають учні моєї школи".

18 травня 2014

"Невже людська жадібність безмежна!!!"

Київ 14 травня 2014

"Вітя, це перебор!"

"Тут можна побачити деградацію людини. Як можна жити в музеї та серед експонатів? Дуже боляче на все це дивитись. Невже все це багатство коштує стільки сотен життів? Для нас це теж добра наука. Не треба жити минулим, земним життям, а треба думати про вічність. І яка вона буде, залежить тільки від кожного з нас".

"Собрав столько икон, он надеялся на защиту. Но Бога не обманишь и не откупишься. Вон он его и изгнал, чтобы не быть с ним под одной крышей".

"А я то думаю, де моя пенсія!?"

Людмила Олександрівна, Київ

"Давайте ВСЕ мы постараемся и приложим все услия, чтобы подобные "лучшие охотники на кабанов" никогда не приходили к власти".

Виставка "Кодекс Межигір'я" знаходиться за адресою вул. М. Грушевського, 6, м. Київ. 

Микола Мирний для "Ні корупції!"