Інтерпол досі не оголосив Януковича у розшук через проблеми з доказами

фото Рейтерс

фото Рейтерс

Інтерпол досі розглядає подання про оголошення в розшук Віктора Януковича через проблеми з доказами, повідомляє Укрінформ з посиланням на Німецьку хвилю.

В українському бюро Інтерполу пояснили, що у Ліоні досі вивчають ситуацію стосовно того, чи дозволено взагалі застосовувати канали та можливості організації для розшуку Януковича. Адже статтею третьою статуту Міжнародної організації кримінальної поліції "категорично забороняється здійснювати яке-небудь втручання чи дії політичного, військового, релігійного або расового характеру".

За словами директора українського бюро Інтерполу Василя Неволі, важливо надати переконливі докази того, що правопорушення носить власне кримінальний, а не політичний характер. "Очевидно доведена його вина може бути лише після того, як справа пройде через суд", - зазначив Неволя в інтерв’ю DW.

Таку думку поділяє і перший заступник голови Комітету з питань боротьби з злочинністю і корупцією у Верховній Раді України Геннадій Москаль. "Інтерпол вимагає обов’язкового рішення суду. А тут, наскільки я знаю, є лише рішення про доставку його в суд для застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - зазначив він.

Депутат додав, що задля оголошення особи у міжнародний розшук генеральному секретаріату потрібно надати "дуже переконливі аргументи".

«Хоча, приміром, у випадку Дмитра Яроша, Інтерполу виявилося достатнім рішення московського суду про заочний арешт лідера "Правого сектору". Слідчий комітет Росії стверджує, що Ярош буцімто звернувся до чеченського терориста Доку Умарова із закликом "активізувати терористичну діяльність на території Російської Федерації". "Доказом" є лише роздруківка з мережі "Вконтакте", - зауважує видання.