У Сквирі зник дитячий майданчик! Прокуратура відмазує винних?

maidanchykНайбільш відомими схемами розкрадання бюджетних грошей в Україні є так звані «відкати».

Для тих, хто не знає, що це таке, спробую пояснити  доступно.

Наприклад, в усіх магазинах вашого міста Хліб «Український» коштує 5 гривень. Чиновникам відділу освіти необхідно закупити велику партію такого хліба для усіх дитячих садочків міста. Здається, є зрозумілим, що при закупівлі великої партії будь якої продукції така партія є оптовою, відповідно, і ціна повинна бути оптовою, тобто, меншою. Але коли ми візьмемо накладну, то побачимо, що чиновники відділу освіти закупили велику партію такого хліба не по 5   гривень, а за ціною 10 гривень за буханку.

Ви запитаєте: «А як же таке може бути??? В чому логіка такої поведінки чиновника? Це ж  втрати для бюджету! На гроші, які чиновник переплатив за цей хліб можна було б закупити фрукти для цих дітей, нові іграшки, новий інвентар для дитячих садків, тощо».

Дійсно, це начебто є зрозумілим та  очевидним. Але це є зрозумілим та очевидним для десятків мільйонів простих українців, а не для продажних чиновників-казнокрадів!

Так ось, різниця між ринковою ціною та корупційною в нашому прикладі дорівнює 10 - 6 = 4 гривні. Тобто, якщо чиновники при такому рівні переплат закуповують продукти харчування, наприклад, на 100000 (сто тисяч гривень), то втрати бюджету сягають  40 тисяч гривень.

Знову запитання, а навіщо переплачувати за те, що коштує дешевше? Відповідь проста – ці 40 тисяч гривень є так званим «відкатом», тобто, підприємець, який продав хліб по ціні 10 гривень за буханку, повертає чиновнику в карман 4 гривні з кожної такої хлібини.

Прості українці  ще не можуть звикнути до того, що чиновник не може жити на зарплату в 3 тисячі гривень, адже  йому хочеться їздити на крутій машині, будувати маєток та відправляти родину щороку за кордон. А для цього треба красти!

При цьому нам вже відомі чисельні випадки розкрадань бюджетних коштів через схеми «відкатів» як на найвищому рівні, так і на місцевому.

Наприклад, на відомих «Вишках Бойка» держава втратила понад 400 мільйонів гривень. Нагадаю, нещодавно Україна закупила дві вишки для видобутку  нафти та газу за 400 мільйонів доларів кожна, хоча реальна вартість кожної з них  220 мільйонів доларів. Так, біля 400 мільйонів доларів (4 мільярди гривень) хтось поклав собі в кишеню. І годі припускати, скільки добрих справ можна було зробити за ці гроші.

А ось приклад типового розкрадання місцевого бюджету. В цьому випадку один з відділів освіти Харківщини закупив картоплю для шкіл та дитячих садочків за ціною, яка значно вища за ринкову. Таким чином, бюджет відповідного району втратив понад 75 тисяч гривень, які ймовірно осіли в кишенях чиновників цього відділу освіти.

Аналогічні випадки переплат були виявлені і у Сквирському районі Київщини. Ось Сквирська лікарня закуповує бензин за завищеними цінами, а тут  Відділ освіти Сквирської РДА на чолі з Олександром Заболотним чомусь закупив вугілля за завищеними цінами та ще й у більшій кількості, ніж того потребують школи. У цьому випадку цей же відділ освіти проводив закупку бензину для шкільних автобусів за завищеними цінами, а в цьому -  Сквирський відділ освіти та Сквирська міська рада закупила продукти харчування за значно завищеними цінами. Про ймовірні втрати Сквирського районного бюджету від таких переплат можна тільки здогадуватись.

В усіх вищезазначених випадках чиновники-казнокради для того, щоб приховати злочин, проводили реальні закупівлі товарів, робіт та послуг.

Проте нещодавно була виявлена принципово нова, (нова для нашого міста) схема, яку використали чиновники Сквирської міської ради. Суть схеми полягає в наступному – навіщо закуповувати товари, роботи і послуги за завищеними цінами та мати на цьому 30-40% «відкату», якщо можна вкрасти всю суму коштів, передбачених на ті чи інші роботи!!!

А тепер конкретно про наш випадок. 08 червня 2012 року Сквирська міська рада в особі першого заступника міського голови Володимира Горбалінського уклала договір № 13-12 з ТОВ «Дорожний Торговий Дім», відповідно до якого, ТОВ «Дорожний Торговий Дім» повинно було встановити дитячий (чі) майданчик (и) на території міста Сквира.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ДОГОВІР

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Протягом чотирьох днів після підписання договору відповідна фірма встигла встановити два майданчики на вулицях Червона Площа та Маслова, а також  12 червня підписати Акт виконаних робіт (швидкі темпи, враховуючи, що за відповідним актом проводили роботи з бетонування , застигання бетону повинно проходити протягом не менше як 20 днів).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В день підписання Акту виконаних робіт Сквирська міська рада перераховує всю суму, а саме – 69997,93 гривень. Звідси випливає ще один цікавий нюанс: виходить, що ТОВ «Торговий Дорожний Дім» провело всі роботи за власні кошти!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Проте найголовніше інше:

  1. Насправді майданчик по вулиці Маслова не встановлено – він відсутній.
  2. Другий майданчик по вулиці Червона Площа встановлений ще у 2010 році.

ВИСНОВОК/ПРИПУЩЕННЯ: Витрачені кошти міського бюджету було просто вкрадено, а по документах списано на монтаж вже існуючих конструкцій (елементів дитячих майданчиків).

Станом на сьогодні цією справою займається Сквирська районна прокуратура. Проте, на думку мешканців міста, прокуратура заводить цю справу в глухий кут. Такі висновки сквиряне зробили, виходячи з попередніх заяв прокурора Сквирського району.

Незабаром буде озвучено остаточні висновки правоохоронних органів, і відповідно, можна буде зробити остаточні висновки.

Далі буде.