Скиба розповів про перебування у полоні терористів

SkybaУкраїнського журналіста-фіксера CNN Антона Скибу терористи ДНР затримали через проукраїнський пост на його сторінці у Facebook. Про це Антон розповів ІМІпісля свого звільнення з полону.

За словами Скиби, у терористів було орієнтування на нього, і вони шукали саме його.

“У них було на мене орієнтування роздруковано. Вони шукали конкретно мене через пост у Фейсбуці. Там був пост приблизно про те, що для того, щоб все закінчилося, необов'язково проводити АТО, бомбардування. А досить розклеїти в Донецьку листівки з текстом, що всі учасники ДНР оголошуються поза законом і за кожного міністра - нагорода в 20 тисяч євро. Це було основним приводом до звинувачення, що я нібито пропоную за голову міністра ДНР 20 тисяч євро. Ось це була основна лінія їхнього звинувачення при побитті. Всі інші питання, які з'ясовувалися про мою журналістську діяльність, вони додаткові були”, - розповів журналіст.

Викрали Антона невідомі озброєні люди, побили його, а потім перевезли у будівлю СБУ, де журналіст і перебував до свого звільнення.

Як розповів Скиба, він не пам’ятає обставин, як його після побиття перевезли у будівлю СБУ, оскільки був у напівсвідомому стані.

“Мене викрали озброєні люди без знаків розрізнення. Мені накинули мішок на голову. Я не можу точно сказати, куди мене спершу відвезли, але це місце десь в центрі міста знаходилося. Потім вони мене сильно побили, причому мені намагалися довести, що я - шпигун і потім мене перевезли, коли я вже був у напівсвідомомоу стані, в СБУ під командування людини на ім'я “Абвер”, - зазначив Скиба. Він додав, що не пам’ятає як його перевозили з одного місця в інше, бо “я в той момент був не в зовсім адекватному стані, коли тебе півгодини б'ють по голові, важко, втрачаєш реальність…”.

У журналіста залишилися сліди від того, що у нього були зав'язані руки, які зв'язали його ж ремнем і шнурком.

Під час допиту і побиття Антона називали “терористом”, “шпигуном”. Питали, хто його куратор, кому він передає інформацію.

“Під час побиття вони називали мене “терорист”, “шпигун”, питали, кому передаю інформацію, хто мої куратори питали. Інколи прислухалися до того, що я відповідав, але в основному били, тому що вони ставили питання, на які неможливо було не відповісти “ні”. Хто твій куратор? Я відповідаю - у мене немає куратора”, - розповів Антон.

Крім того, терористи отримали доступ до акаунту Скиби у Facebook і Твіттер, де ретельно перечитували його переписку.

“Вони отримали доступ до мого акаунту на кілька днів. До Facebook і Твіттера. Вони подивилися моє листування, ставили питання, хто це, а хто це”, - розповів журналіст.

Вже після побиття, зауважив Скиба, тримали його в нормальних умовах. Він сидів у напівпідвальному приміщенні разом з іншими полоненими.

“Мене тримали в таких умовах, як і тримали інших ув'язнених в будівлі СБУ. Насправді мені там, я не можу сказати, що до мене погано ставилися, чи був пресинг якийсь. Мене просто перевезли в камеру, на ранок мене по-моєму нагодували. Я сидів у кімнаті, яка знаходиться у напівпідвальному приміщенні. Там теж були люди, затримані з різними звинуваченнями, досить-різними. Я там більшу частину часу спав і спілкувався з колегами за нещастям”, - розповів журналіст.

Однією з умов звільнення Антона було спілкування з журналістами LifeNews.

“Мене тримали і кожен день говорили, що ось синці зійдуть і ми тебе відпустимо. І ось в один день мене призначили людиною, яка розносить їжу по камерах. І ось буквально ми сходили в їдальню, самі поїли, взяли їжу для співкамерників і тільки ми поїли, мене відразу попросили з речами на вихід. Після цього вже ця історія з LifeNews, що ми зробимо репортаж, ми тебе передаємо журналістам LifeNews і вони тебе відвезуть в безпечне місце. Однією з умов мого звільнення було спілкування з журналістами LifeNews”, - розповів Скиба.

Після спілкування російські журналісти відвезли Антона на нейтральну територію, де вже його очікували батьки і він разом з батьками виїхав за межі Донеччини.

Наразі Антон знаходиться у безпечному місці.

Нагадаємо, 22 липня увечері терористи викрали журналіста Антона Скибу з готелю «Донбас палас» у Донецьку, де він перебував разом зі знімальною групою американського телеканалу CNN. Раптово до готелю увірвалися троє озброєних бойовиків, схопили журналіста, вивели і вивезли в невідомому напрямку.

Терористи, які викрали українського журналіста Антона Скибу, який працював фрілансером для американського каналу CNN, звинуватили у “тероризмі”.

26 липня бойовики так званої "Донецької народної республіки" відпустили Антона Скибу.

ІМІ